שתף קטע נבחר

לפני העדות: פרקליטי אולמרט יקחו חומרי החקירה

לאחר שערעורם לעליון נדחה - ביקשו עורכי דינו של ראש הממשלה מבית המשפט המחוזי דחייה בעדות המוקדמת של משה טלנסקי. הפרקליטות סירבה לכך ובכוונת הפרקליטים לקחת עוד הערב את חומרי החקירה הממתינים להם במשרד המשפטים

פרקליטיו של ראש הממשלה פנו אחרי הצהריים (יום ג') לבית המשפט המחוזי בבקשה לדחות את העדות המוקדמת של העד המרכזי ב"פרשת המעטפות", משה טלנסקי. נציגי הפרקליטות הודיעו כי הם מתנגדים לדחייה שכזו.

 

פרקליטיו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זוהר ורועי בלכר, מתכוונים לפיכך להגיע עוד הערב לפרקליטות מחוז ירושלים, על מנת לקבל את חומרי החקירה. בפרקליטות אומרים שאחרי העדות המוקדמת - יקבלו הפרקליטים את יתרת החומר. במקביל, נחקר טלנסקי פעם נוספת בפרשה. 

 

עם זאת הדגישו גורמים במשרד המשפטים כי הם לא יתנגדו לדחות את עדותו של טלנסקי בכמה ימים, אם הוא יסכים לכך.

  

קודם לבקשת פרקליטיו של אולמרט דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו בנושא וקבע כי עדות טלנסקי תיגבה בקרוב, ותהיה חלק ממשפט עתידי - במקרה שיוגש כתב אישום נגד אולמרט.

 

שלושת השופטים - המשנה לנשיאה אליעזר ריבלין, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל - קבעו שהחלטת בית-המשפט המחוזי בירושלים, להתיר את עדותו המוקדמת של טלנסקי, היא ראויה , למרות טענת פרקליטיו של ראש הממשלה

כי היא "פוגעת בסיכוייו של מרשם הנחקר להליך הוגן". בפסק הדין כתב השופט ריבלין: "לא מצאנו אפוא כי נפלה טעות בהכרעתו של בית-המשפט המחוזי, ולא מצאנו עילה להתערב בה מן הטעמים שהציבו המערערים".

  

עוד כתב השופט: "יהיו אשר יהיו הטעמים המבססים את החשש כי העד לא ישוב, אין ספק כי יש בחשש הזה כדי להשליך על עדותו כנגד אולמרט וזקן, לאמור: הם ישפיעו בהכרח גם על מתן העדות בעניינה של זקן. כפי שציינה המדינה, גביית עדות מוקדמת אינה מהווה 'ענישה' של החשוד על התנהגותו ועל-כן אין נפקות לשאלה אם הטעמים המבססים את החשש כי טלנסקי לא יגיע למתן עדות קשורים לנחקר עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרקליטיו של אולמרט. ייקחו את החומר
צילום: גיל יוחנן
צילום: AFP
אולמרט. פרקליטיו ביקשו דחייה
צילום: AFP
מומלצים