שתף קטע נבחר

בריטניה התרצתה: מקלט מדיני להומו מאיראן

מהדי קאזמי, שהגיע ללונדון כדי ללמוד אנגלית, עמד בפני גירוש לארצו - שם המתין לו עונש מוות. הפעם, לאחר דחיות קודמות, הוא זכה במקלט מדיני

בריטניה הודיעה אמש (יום ג') כי היא לא תגרש צעיר איראני הומוסקסואל בחזרה למולדתו, שם הוא צפוי להיות מוצא להורג. מההחלטה עולה כי הוא יוכל להישאר בבריטניה.

 

משטרת הגבולות בבריטניה הודיעה כי היא מעניקה מקלט לנער, מהדי קאזמי, שהגיע ללונדון בשנת 2005 כדי ללמוד אנגלית. בזמן שהותו בבריטניה נודע לו כי אהובו האיראני הורשע בביצוע מעשה סדום והוצא להורג בתלייה.

 

קזאמי, בן 19, ביקש בעבר לקבל מקלט בבריטניה אך בקשתו נדחתה. לאחר מכן הוא ניסה את מזלו בהולנד, אך גם בית משפט העליון במדינה דחה את בקשתו לפני חודשיים.

 

שרת הפנים של בריטניה, ג'קי סמית, החליטה לאחר ההחלטה בהולנד להמליץ להעניק לצעיר מקלט מדיני, בשל החשש כי יוצא להורג באיראן. 

 

לפני חצי שנה אמר חבר הפרלמנט האיראני, מושן יהיאבי, כי דינם של הומוסקסואלים הוא הוצאה להורג בתלייה או עינויים. לפי חוקי האיסלאם הומוסקסואליות הינה עבירה אסורה. זוהי עבירה חמורה הנוגדת את חוקי הטבע. טבע האדם הוא להתרבות ואילו הומוסקסואלים לא מתרבים".

 

סוגיית ההומוסקסואלית באיראן זכתה לכותרות בחודש ספטמבר עקב הסערה שעורר הנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד בנאום שנשא בניו יורק. במהלך נאומו באוניברסיטת קולומביה אמר הנשיא: "אין לנו את התופעה הזאת באיראן, אני לא יודע מי סיפר לכם את זה". לאחר מספר ימים הודיע יועץ התקשורת של אחמדי-נג'אד, כי דבריו הוצאו מהקשרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים