שתף קטע נבחר

זירת הקניות

הרצליה מפחיתה את השימוש במפוחי עלים

בהמשך למגמה המסתמנת, גם עיריית הרצליה הודיעה כי תפחית באופן ניכר את השימוש במפוחי עלים, אם כי לא לגמרי. עובדי העירייה לא ינקו עוד במפוחים את הרחובות הפנימיים של העיר אלא רק את הצירים הראשיים; גם הגננים הפרטיים יוכלו להמשיך להרעיש ולהרחיף אבק

כמו כפר סבא וגבעתיים, גם בהרצליה יגבילו את השימוש במפוחי אוויר לניקוי הרחובות והגינות הציבוריות. עיריית הרצליה הודיעה כי לא תתיר עוד שימוש במפוחי עלים ברחובות המגורים הפנימיים של העיר, אלא רק בצירים הראשיים.

 

ההחלטה באה לאחר תלונות רבות שהגיעו לעירייה מצד תושבים, שטענו כי השימוש במפוחים מהווה מטרד רעש חמור, וגם גורם לזיהום אוויר רב - הן כתוצאה מהשימוש במנוע סולר והן כתוצאה מהאבק שמתרומם לאוויר. גם מפלגת "הירוקים" בהרצליה הפעילה לחץ על העירייה, ודרשה להפסיק את השימוש במפוחים בכל העיר, הן מטעמים של בריאות הציבור שסובל מזיהום אוויר והן מהטעם של סיכון עובדי העירייה המשתמשים במפוח.

 

לאחרונה נענתה העירייה ללחץ ושינתה, כאמור, את העמדה בה החזיקה במשך זמן רב. ואולם, בשיחה עם ynet הבהירו בעיריית הרצליה כי השימוש במפוחים יותר לא רק בצירים הראשיים אלא גם בידי גננים המבצעים עבודות גינון פרטיות בעיר. גננים אלה יורשו להמשיך ולהשתמש במפוחים ללא מגבלה.

 

לאחרונה הודיעה כפר סבא על הפניית עורף למפוחים. העירייה הודיעה כי בקרוב תאסור כליל שימוש במפוחים גדולים ומרעישים בתחומי העיר - הן בידיהם של עובדי העירייה או קבלנים מטעמה והן בידי קבלני גינון וניקיון פרטיים.

האיסור יחול על המפוחים בעלי ההספק הגבוה, שמייצרים רעש רב ופולטים אוויר בעוצמה רבה - וגם מקימים עננת אבק גדולה. מפוחים אלה נישאים לרוב עם כתפיות על גבו של הפועל. עם זאת, תתיר העירייה שימוש במפוחים קטנים הנישאים ביד, שפולטים אוויר בעוצמה נמוכה ורעש לא גדול באופן יחסי.

 

גם גבעתיים הודיעה השבוע על מגבלות בהפעלת המפוחים. ראש העיר קבע כי המפוחים יופעלו רק באזורים מרוצפים ובתדירות שלא תעלה על פעם בשבוע, בשעות מסויימות על פי דרישת תושבי הרחוב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לירון מילשטיין
גם בהרצליה יפסיקו. פועל עם מפוח
צילום: לירון מילשטיין
מומלצים