שתף קטע נבחר

"לפי הסורים, דובר על לוח זמנים לנסיגה מהגולן"

מקורות סורים צוטטו בעיתון "אל חיאת" ולדבריהם, "השיחות לא כללו את נושא הנסיגה עצמה, כי האדמה לא נתונה כלל למשא ומתן". עוד נמסר בדיווח שעם הסכם הפסקת האש בלבנון מדובר ב"שלב חדש ביחסי סוריה עם מדינות ערב והעולם המערבי"

מקורות סורים בכירים מסרו לעיתון "אל -חיאת" היוצא לאור היום (ה') בלונדון, כי השיחות בין נציגי ישראל וסוריה בתיווך טורקי שהשיחות נועדו בין היתר "לקבוע את לוח הזמנים לנסיגה ולסימון גבול ה-4 ביוני 67'. השיחות לא כללו את נושא הנסיגה וזאת משום שהאדמה עצמה איננה נתונה כלל למשא ומתן".

 

המקורות הוסיפו עוד כי המשא ומתן שהתקיים בטורקיה התבצע כאשר המתווך הטורקי דילג בין שתי המשלחות והעביר ביניהן את העמדות, מבלי שהתבצעו פגישות ישירות.

 הם חזרו על המסרים שנשמעו אתמול, לפיהם הגעה ל"בסיס מתאים" עם ישראל תביא גם לחידוש השיחות הישירות, מבלי להמתין לתום כהונתו של נשיא ארה"ב הנוכחי, ג'ורג' בוש.

 

ב"אל-חיאת" צוטטו המקורות והדגישו שסוריה "לא תפספס שום הזדמנות אמיתית המתאימה להשגת שלום, בתנאי שהדבר לא יהיה על חשבון הערוץ הפלסטיני". שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, אמר לעיתון בהקשר זה כי "לא ייתכן שסוריה תתקדם ולו צעד אחד קדימה מבלי שהדבר יכלול נסיגה מלאה מהגולן. זהו אינו תנאי מוקדם אלא זכותה של סוריה". 

 

הגורמים הסורים התייחסו גם להסכם שהושג אתמול בלבנון, וקשרו אותו להודעה על השיחות בטורקיה. לדבריהם, ההגעה להסכם שמאפשר את פתרון המשבר בלבנון וכן הפתיחה במגעים בלתי ישירים עם ישראל מהווים "שלב חדש" בקשר שבין סוריה למדינות ערב,

 למדינות המערב ולארה"ב, זאת לאחר שוושינגטון קשרה כל העת את שיפור קשריה עם דמשק בפתרון המשבר בלבנון.

 

"אם הכוונות (של ארה"ב - ר.נ.) כנות, הרי שלא נותר עוד כל תירוץ שלא לנקוט בפתיחוּת כלפי דמשק", אמרו אותם המקורות. באשר לסמיכות הזמנים בין שני האירועים נאמר: "זה מקרי, אולם הדבר ישפיע רבות על העתיד ויפתח שלב חדש שיאפשר לערבים לפתור את בעיותיהם במו ידיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וליד אל-מועלם. "אין שום צעד בלי נסיגה מלאה"
צילום: AFP
יורם טורבוביץ', נציגו של אולמרט. שיחות בדילוגים
צילום: אבי מועלם
מומלצים