שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר מאיים: השבתות החל מיום שני

בבאר-שבע הפגינו היום יותר ממאה מרצים ועוזרי הוראה שזעקו: "די לעבדות". מנהיג המאבק מאיים: "אם נגיע למבוי סתום - ביום שני יושבת הטכניון, בשלישי אוניברסיטת ת"א וברביעי בן גוריון". גם הסגל הבכיר הביע תמיכה במאבק

מאבק הסגל האקדמי הזוטר נמשך - ונראה שההשבתה מתקרבת: יותר ממאה מרצים ועוזרי הוראה מהסגל הזוטר הפגינו היום (ה') באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, במחאה על תנאי העסקתם ושכרם הנמוך בתמורה לשעות עבודה הרבות.

 

המפגינים הרעישו באמצעות זמבורות וצעקו "בלי הסגל הזוטר-אין מחקר!", כשבידיהם שלטים בם נכתב: "די לעבדות בדרום", ו-"גם לסגל הזוטר מגיעים תנאים מינימליים". מבית הסטודנט הם צעדו לתוך בית הסנאט, שם נמצא משרדו של מנכ"ל האוניברסיטה דוד ברקת, המייצג אותה במשא ומתן הארצי מול הסגל הזוטר.


הבכירים תומכים: "לא ייתכן שתקבלו שכר רעב" (צילום: יונת אטלס)

 

שיאון קורן, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות, אמר ל-ynet: "ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) מטרפד את המשא ומתן איתנו. הם דוחים את ההצעות שלנו ואנחנו לא מוכנים לקבל זאת יותר. בבן גוריון, הסגל הזוטר עבד יותר מכל סגל אחר בארץ ובכל זאת היינו שווים פחות. לא ייתכן ששכרם של מאסטרנטים יהיה נמוך ב-400 שקלים משכר המינימום במשק, ומתרגלים יקבלו שכר רק על שמונה חודשי עבודה ולא יקבלו שכר בחודשי הקיץ".

 

קורן הוסיף כי אחר הצהריים בתל-אביב יתחדש המשא ומתן מול ועד של הסגל מול ור"ה: "אני מקווה מאוד שלא נגיע למבוי סתום, אחרת מיום שני נתחיל בהשבתת האוניברסיטאות - ביום שני תחל השבתה בטכניון, בשלישי באוניברסיטת תל-אביב, ברביעי בבאר-שבע ושאר האוניברסיטאות יצטרפו גם הן לסירוגין". בשבוע שעבר כבר הושבתו הלימודים בתל-אביב למשך שעתיים. מור"ה נמסר בתגובה כי לאחר הפגישה היום, תצא הודעה מהצדדים על ההתקדמות במו"מ.

 

אגב, בתוך בית הסנאט התפתח עימות בין קורן לממונה על הביטחון באוניברסיטה, שדרש את הפסקת ההפגנה במקום. לאחר מספר דקות יצאו המפגינים בשקט, אך לקורן נאמר כי הוא יעמוד לוועדת משמעת של האוניברסיטה בעקבות התנהגותו.

 

במהלך ההפגנה הגיע גם יו"ר ארגון הסגל האקדמי הבכיר, פרופסור צבי הכהן, ואמר: "אנחנו תומכים בכם וחושבים שבאוניברסיטאות אסור שתהיה תעסוקה פוגענית. המרצים מן החוץ נמצאים היום במצב הרבה יותר גרוע מעובדי הקבלן שמועסקים באוניברסיטה. אנו יכולים רק להביע את תמיכתנו". הכהן הדגיש: "אתם תילחמו ותנצחו, לא יכול להיות שתקבלו שכר רעב".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונת אטלס
ההפגנה בבאר-שבע. "בלי הסגל הזוטר - אין מחקר"
צילום: יונת אטלס
מומלצים