שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  95% מהגברים: בלי זקפה חזקה - המין גרוע

  סקר חדש בקרב גברי ישראל מצא כי מרבית הגברים סבורים שאיכות חיי המין שלהם ושל בת הזוג תלויה בחוזק הזקפה. למרות נתונים המראים כי כמחצית מהגברים בישראל סובלים מבעיות בתפקוד המיני, רק חמישית הודו כי הם סובלים מהבעיה

  מה הכי חשוב לגבר הישראלי במיטה? זקפה חזקה: כך עולה מסקר חדש שמצא כי 95% מהגברים סבורים שזקפה חזקה חשובה מאוד לאיכות חיי המין שלהם ושל בנות הזוג. את הסקר ערכה חברת התרופות פייזר לרגל ציון עשור לגלולת הזקפה ויאגרה ולחשיפת ה"מד און" – מדד לדירוג חוזק הזקפה.

   

  בכנס האירופאי שנערך לאחרונה במילאנו, הוצג מדד ה"מד-און", המעניק הערכה עצמית של המטופל למידת ההפרעה בחוזק הזקפה. דרגת חוזק הזקפה הגבוהה ביותר מוגדרת על פי ה"מד-און" כדרגה 4.

   

  מין טוב, בריאות טובה

  מנתוני הסקר הישראלי שנערך בקרב 300 גברים בגילאי 40 ומעלה, עולה כי 88% מאלה המקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה - המצב הבריאותי הוגדר טוב. לעומתם, מבין המקיימים יחסי מין בתדירות נמוכה רק 64% מרוצים ממצבם הבריאותי.

   

  כשליש מהגברים בגילאי 61 ומעלה, מעידים על עצמם שהם סובלים מבעיה רפואית בתפקוד המיני, זאת לעומת 13% מהגברים בגילאי 40-45. רוב הנשאלים (59%), מאמינים כי קיים טיפול רפואי טוב להפרעה בתפקוד המיני. בקרב המקיימים יחסים בתדירות גבוהה, התקשורת הפיזית מדורגת בין הנושאים החשובים לגבר. תקשורת פיזית פחות חשובה בקרב גילאי 61 פלוס, בהשוואה לקבוצות הגיל הצעירות יותר.

   

  בעיה בתפקוד המיני פוגעת בעיקר בהנאה מהחיים (אצל 83% מהנשאלים) ובתפיסת הגבריות (בקרב 62% מהנשאלים). רק 22% מהנשאלים העידו כי הבעיה גורמת להם להרגשה של "פחות מושכים". 43% סבורים כי בעיות בתפקוד המיני נגרמות בעיקר על רקע נפשי. 26% מאמינים כי הן נובעות מבעיות גופניות, 13% מאשימים בכך את הבעיות הזוגיות ו-18% אינם יודעים מה הסיבה.

   

  על פי נתוני המחקר 10% מקרב המקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה, משתמשים בתרופות לשיפור הזקפה. לעומתם, רק 3% מהמקיימים יחסים בתדירות בינונית ונמוכה משתמשים בתרופות לשיפור הזקפה.  בקרב אלו שדיווחו על בעיה בתפקוד המיני, 46% מקרב המקיימים יחסים בתדירות גבוהה פנו לקבלת טיפול, לעומת 7% מקרב המקיימים יחסים בתדירות בינונית ונמוכה. כלי העזר העיקרי לטיפול הוא בעזרת תרופות מרשם. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  זקפה. ויחסי המין מושלמים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים