שתף קטע נבחר

השבוע: הסגל הזוטר משבית את הלימודים

כאילו השביתה של הסגל הבכיר לא הספיקה לסטודנטים: הסגל הזוטר באוניברסיטאות ישבית מיום שני את הלימודים, בכל יום במוסד אקדמי אחר. המרצים מוחים על כך שהמשא ומתן על שיפור תנאי העסקתם תקוע

שביתה נוספת באוניברסיטאות. הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות ישבית מיום שני לסרוגין, את הלימודים במוסדות האקדמיים. זאת, במחאה על כך שהמשא ומתן עם ועד ראשי האוניברסיטאות, לשיפור תנאי העסקתם ושכרם "תקוע". הערב (שבת) הודיעו חברי הסגל הזוטר על המוסדות שיושבתו בימים הקרובים.

 

ביום שני ישבות הסגל הזוטר לאורך כל היום בטכניון בחיפה, למחרת באוניברסיטת תל-אביב, ביום רביעי באוניברסיטת חיפה, וביום חמישי באוניברסיטה העברית. ביום רביעי יקיים הסגל הזוטר אסיפות הסברה באוניברסיטאות בן גוריון ובר אילן וישבש חלקית את הלימודים. במהלך השביתה לא יועברו הרצאות, תרגולים או מעבדות. כמו כן לא יבדקו מבחנים.

 

ארגון הסגל הזוטר דורש כי מרצים הלומדים לתואר שני יועסקו במשך 12 חודשים ולא במהלך חלק מהשנה כפי שקורה כיום. בנוסף דורשים בסגל להעניק זכויות סוציאליות ואקדמיות למרצים מן החוץ

 

"מנהלי האוניברסיטאות חייבים להבין כי הסגל הזוטר לא מוכן לריקודי הטנגו שלהם במהלך המשא ומתן - צעד קדימה שניים אחורה. לכן בשבוע הבא יושבתו הלימודים לסירוגין בקמפוסים ברחבי הארץ בצעד שמתואם עם התאחדות הסטודנטים הארצית כדי למזער פגיעה בסטודנטים", אמר שיאון קורן יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות.

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי גיבה את השבתת הלימודים: "אופן העסקת הסגל הזוטר במדינת ישראל הוא מהשערורייתיים והפוגעניים שבדרכי העסקת ארגוני עובדים. הסגל הזוטר ותנאיו חיוניים לעתיד מדינת ישראל ועל הממשלה לטפל באופן יסודי בשיפור תנאי הסגל הזוטר. התאחדות הסטודנטים עומדת לצידו של הסגל הזוטר במאבקו למען שיפור תנאיו ולמען עתיד מערכת ההשכלה הגבוהה".

 

ועד ראשי האוניברסיטאות תקף את הסגל הזוטר על עיתוי ההשבתה: "ועד ראשי האוניברסיטאות מצוי בשבועות האחרונים בתהליך משא ומתן אינטנסיבי ומופתע על פרסומיו כאילו מצוי המשא ומתן במבוי סתום", נכתב בהודעת הוועד.

 

"במהלך השבועיים האחרונים מצוי צוות המשא ומתן של ועד ראשי האוניברסיטאות, בתהליך אינטנסיבי של פגישות משא ומתן, מתוך נכונות להגיע להסכמה לגבי לתנאי העסקתם של המורים מן החוץ המיוצגים על ידי ארגונים אלה ושל עוזרי ההוראה באוניברסיטאות".

 

ביום חמישי הפגינו יותר ממאה מרצים ועוזרי הוראה מהסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, במחאה על תנאי העסקתם ושכרם הנמוך בתמורה לשעות עבודה הרבות. המפגינים הרעישו באמצעות זמבורות וצעקו "בלי הסגל הזוטר-אין מחקר!", כשבידיהם שלטים בם נכתב: "די לעבדות בדרום", ו-"גם לסגל הזוטר מגיעים תנאים מינימליים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונת אטלס
מרצים מפגינים באוניברסיטת בן גוריון
צילום: יונת אטלס
מומלצים