שתף קטע נבחר

הפרופ' שביקר את ישראל לא יכול לבקר בה

נורמן פינקלשטיין, שהאשים את ישראל בניצול השואה לטובתה, נחת בנתב"ג בלילה שבין חמישי לשישי. הוא נחקר ואז הודיעו לו כי לא יוכל להיכנס לארץ מ"טעמים ביטחוניים". עורך דינו: כשהוא יגיע לארצות-הברית נחליט אם לפעול נגד ההחלטה. השב"כ: הוא חשוד בקשרים עם גורמים עויינים בלבנון

אישיות בלתי רצויה. ישראל אסרה אתמול (שישי) את כניסתו לארץ של הפרופסור היהודי אמריקני נורמן פינקלשטיין. האיש, שנחשב למבקר חריף של ישראל, נשלח בחזרה לארצות הברית, לאחר שכבר נחת בנמל התעופה בן-גוריון, בשל מה שהוגדר "טעמי ביטחון".

 

פינקלשטיין הגיע לארץ בלילה שבין חמישי לשישי ונעצר, לאחר חקירה הובהר לו כי כניסתו לארץ אסורה. "פינקלשטיין הועלה על מטוס בחזרה לארצות הברית לפנות בוקר. כשהוא יגיע נחליט האם לפעול נגד ההחלטה", אמר ל-ynet, עורך דינו, מיכאל ספרד. לדבריו, סטטוס של מסורב כניסה עלול להימשך מבחינה משפטית כעשר שנים.

 

ספרד הוסיף כי "מדינה שמתחילה לפחד ממה שמבקריה החריפים כותבים עליה היא מדינה שמלכתחילה התנהגה בצורות, שמזכירות את המשטר הקומוניסטי בתקופות החשוכות שלו".

 

משירות הביטחון נמסר בתגובה: "נורמן פינקלשטיין סורב מסיבות ביטחוניות הנוגעות לחשדות בדבר קשריו עם גורמים עויינים בלבנון. בנוסף, הוא נמנע מלמסור פרטים מלאים אודות החשדות במהלך התחקיר הביטחוני שבוצע לו".

 

פינקלשטיין ביקר לפני מספר חודשים בלבנון ונפגש עם האחראי מטעם חיזבאללה על אזור דרום לבנון, נביל קאוק. בנוסף הוא סייר במקומות שנפגעו על ידי ירי כוחות צה"ל במלחמת לבנון השנייה.

 

פינקלשטיין, בן לניצול שואה, כתב שורה של ספרים בנושא המדיניות הישראלית בשטחים. פרופסור פינקלשטין הוא ממבקריה החריפים של מדיניות ישראל בשטחים ומאשים בספרו "תעשיית השואה", את ישראל בשימוש מניפולטיבי בזכר השואה ובאנטישמיות, לצורך הצדקת מדיניות בלתי לגיטימית. על כך זכה לביקורת נוקבת. גם באתר האינטרנט שלו מפרסם פינקלשטיין מאמרים נגד מדיניות ישראל.

 

האגודה לזכויות האזרח גינתה בחריפות את ההחלטה למנוע את כניסתו של פרופסור נורמן פינקלשטיין ולגרשו מישראל. באגודה אומרים כי הוא עבר תשאול במשך מספר שעות ולאחר מכן הוחלט לגרשו, בשל "נסיבות בטחוניות".

 

עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח: "ההחלטה למנוע מאדם להביע את דעותיו על ידי מעצרו וגירושו היא מאפיין של משטר טוטליטרי. מדינה דמוקרטית, שחופש הביטוי הוא נר לרגליה, אינה מסתגרת בפני ביקורת או רעיונות שאינם נוחים לרשויותיה, אלא מתמודדת עמם באמצעות דיון ציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבקר ידוע של ישראל. פינקלשטיין
מומלצים