שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תואר כבוד לאוהד נהרין ומיכל רובנר

  האוניברסיטה העברית בירושלים תעניק תארי דוקטור לשם כבוד לשני היוצרים במסגרת כינוס המושב ה-71 של חבר הנאמנים שלה

  במסגרת הכינוס השנתי של חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית בירושלים יוענקו השנה תארי דוקטור לשם כבוד לכוריאוגרף והיוצר אוהד נהרין ולאמנית והצלמת מיכל רובנר. תארי הכבוד יוענקו ביום ראשון, 1 ביוני, על ידי נשיא האוניברסיטה ובנוכחות הסגל האקדמי.

   

  "התואר מוענק לנהרין בהוקרה עמוקה על תרומתו להעשרת המחול הישראלי ובהכרת תודה על הכבוד שהביא למדינת ישראל בזירת המחול הבינלאומית", אמר נשיא האוניברסיטה העברית פרופסור מנחם מגידור.  


  דקה דאנס. של נהרין תוצג בירושלים בביצוע אנסמבל בת שבע (צילום: גדי דגון)

   

  בנימוקי מתן התואר נכתב: "אוהד נהרין, מחשובי הכוריאוגרפים והרקדנים בישראל ומהבולטים בתחום המחול המודרני בעולם, טבע את חותמו על התרבות המקומית והבינלאומית באמצעות היצירות החדשניות שיצר ושפת התנועה הייחודית שפיתח. מאז שנת 1990 הוא המנהל האמנותי של להקת 'בת שבע' לה חיבר יותר מעשרים יצירות מחול. ממשלת צרפת הכתירה אותו כאביר מסדר האמנויות ופעמיים זכה בפרס Bessie היוקרתי בניו יורק על הישגים יוצאי דופן וחדשנות במחול. בשנת תשס"ה הוענק לו פרס ישראל".  


  מתוך התערוכה "שדות" של מיכל רובנר

   

  לדברי פרופסור מנחם מגידור, הענקת התואר למיכל רובנר באה על מנת להוקיר את תרומתה המיוחדת לאמנות בת זממנו ועל הכבוד שהביאה למדינת ישראל בתחום האמנות בעולם. "רובנר, צלמת ואמנית מיצג וידאו וקולנוע, הטביעה את חותמה באמנות בת זמננו באמצעות יצירתיות וחדשנות יוצאי דופן", אמר, "ביצירותיה, הזוכות להכרה בינלאומית, משתמשת רובנר בטכניקות מורכבות ובשילובי חומרים יחודיים.

   

  "תערוכות היחיד שלה מוצגות במוזיאונים בולטים לאמנות מודרנית ובהם גלריית טייט בלונדון, מוזיאון סטדליק באמסטרדם, מוזיאון ז'ה-דה-פום בפריז, המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק, המכון לאמנות בשיקגו ומוזיאון וויטני לאמנות אמריקנית, שם היתה האמנית הזרה הראשונה שתערוכתה הוצגה בו".

   

  טקס הענקת התארים ייפתח בשעה 17:30 בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בירושלים ובין הזוכים לכבוד יהיו גם הפילוסוף הצרפתי ברנאר אנרי-לוי, החוקר פרופסור צ'ארלס ג. ארנטזן, והמשפטנית פרופסור קתרין מקינון.

   

  ביום שלישי, 3 ביוני, יציגו רקדני אנסמבל בת שבע בפני חבר הנאמנים הבינלאומי של האוניברסיטה העברית בירושלים את המופע "דקה דאנס", יצירה קולאז'ית של נהרין שזכתה להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה. המופע ייערך באמפיתיאטרון של קמפוס הר הצופים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נהרין. הישגים יוצאי דופן וחדשנות במחול
  צילום: מרב יודילוביץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים