שתף קטע נבחר

למרות מו"מ ממושך: שביתה בטכניון היום

ל-ynet נודע שהסגל האקדמי הזוטר וועד ראשי האוניברסיטאות החלו לגבש מסמך הבנות, אולם גם המו"מ הארוך לא מנע את תחילת השיבושים. היום יושבת הטכניון, ואם לא יושג הסכם - מחר תגיע השביתה לאוניברסיטת ת"א, ואז לירושלים

המשא ומתן לא הועיל בינתיים - ושוב שביתה באוניברסיטאות. בתום משא ומתן שארך שבע שעות, לא הצליחו אמש (יום א') נציגי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות וועד ראשי האוניברסיטאות להגיע להסכם בנוגע לשכרם ותנאי העסקתם. לפיכך, יתממשו מהיום איומי ההשבתה - והסגל הזוטר לא יקיים לימודים בטכניון. עם זאת, הצדדים אופטימיים לגבי המשך המגעים.

 

ל-ynet נודע כי הצדדים החלו לגבש מסמך הבנות לקראת חתימה, אולם עדיין ישנה מחלוקת בשני היבטים כספיים שאותם הם מקווים לפתור היום, בהמשך המו"מ. בכל מקרה,

במהלך השביתה לא יועברו הרצאות, תרגולים או מעבדות, ולא ייבדקו מבחנים על-ידי אנשי סגל זוטר. במקביל, בשעה 11:00 תיערך הפגנה מול בניין הסנאט בטכניון.

 

לדברי שיאון קורן, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות, "לאחר שעות רבות חשנו בשינוי כיוונה של הרוח לטובה, אך עם זאת לאחר שלושה שבועות של מו"מ עדיין הפערים גדולים. אנו מקווים שנגיע להסכם ולא נצטרך להפעיל במלוא העוצמה את השיבושים שהכרזנו עליהם".

 

על-פי תוכנית העיצומים עליה הכריזו הארגונים, מחר יושבתו הלימודים באוניברסיטת תל-אביב, ביום רביעי באוניברסיטת חיפה, וביום חמישי באוניברסיטה העברית. מחרתיים גם יקיים הסגל הזוטר אסיפות הסברה באוניברסיטאות בן גוריון ובר אילן וישבש חלקית את הלימודים.

 

ארגון הסגל הזוטר דורש כי מרצים הלומדים לתואר שני יועסקו במשך 12 חודשים ולא במהלך חלק מהשנה, כפי שקורה כיום.

בנוסף דורשים בסגל להעניק זכויות סוציאליות ואקדמיות למרצים מן החוץ. לגבי ההפגנה מחר הוסיף קורן: "התנהלות הנהלת הטכניון כלפי דור ההמשך לא עולה בקנה אחד עם הצלחותיו הרבות של מוסד מכובד זה, ולא מוסיפה לו כבוד".

 

הנקודות המרכזיות שבמחלוקת במשא ומתן: כוונת האוניברסיטאות להעסיק חברי סגל המלמדים בתוכניות מופרטות (חוץ תקציביות) ובסמסטר הקיץ בתנאים פוגעניים של מורים מן החוץ, וסירובן לעגן את הצמדת תנאי הסגל הזוטר לסגל בכיר בהסכם.

 

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר: "יש התקדמות יפה בין הצדדים במו"מ ונושאים רבים סוכמו, יש מספר דברים שאנו מקווים לסגור בבוקר".


פורסם לראשונה 25/05/2008 21:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיאון קורן. "שינוי כיוון לטובה"
צילום: אלי להר
הטכניון. היום שביתה
צילום: לע"מ
צילום: יונת אטלס
הפגנה בבאר-שבע, בשבוע שעבר
צילום: יונת אטלס
מומלצים