שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי משרד התרבות למחול

  פרס ביצוע ללהקת בת שבע, פרס יצירה לברטה ימפולסקי ופרס נוסף לרקדנית להקת המחול הקיבוצית, אילנה בלסאן. עוד בזוכים: ניב שיינפלד, מיכל הרמן, יערה דולב ועמית גולדברג

  פרסי משרד התרבות בתחום המחול האמנותי יוענקו השנה בשלוש קטגוריות, כך מסרו ועדות הפרסים השונות. פרס הביצוע, בסכום של 100 אלף שקל, הוענק ללהקת בת שבע. כספי הפרס יחולקו בין חברי הלהקה (40%) והרקדנים המבצעים (60%).

   

  בוועדת הפרס יישבו ליאורה בינג, מאטה מוראי, נירה טריפון ונילי כהן, משקיפה מטעם מחלקת המחול במנהל תרבות. לדברי השופטים, מוענק הפרס ללהקת בת שבע בשל הרמה האמנותית והטכנית המרשימה של רקדניה, המיומנות המקצועית ועבודת הצוות המוקפדת. "השכנוע האמנותי הפנימי המשותף לרקדני בת שבע מעניק לקהל רגעי הזדהות וזיכוך", כתבו בנימוקיהם.  


  להקת בת שבע בפעולה. מתוך "מקס" מאת אוהד נהרין (צילום: גדי דגון)

   

  פרס היצירה, בסך 70 אלף שקל, יוענק השנה לברטה ימפולסקי, המייסדת והמנהלת האמנותית של להקת הבלט הישראלי. בוועדת הפרס יישבו אשרה אלייקים, תקווה חוטר ישי, אסתי נדלר ונילי כהן. הפרס מוענק לימפולסקי על פעילותה בשחזור ועיבוד יצירות קלאסיות ועל הישגים אמנותיים ביצירות מקור.

   

  בנימוקיהן למתן הפרס כתבו השופטות: "בשחזורה של ימפולסקי יצירות קלאסיות, ניכרת השמירה על הנופך האגדי, העושר הוויזואלי והברק הטכני של היצירות ברוח עבודתם של היוצרים הגדולים, יחד עם ביטויו של כישרונה האישי כיוצרת. ביצירתה המקורית משלבת ימפולסקי בין טכניקה טהורה של בלט לבין נושאים עכשוויים המתפרשים באורח אוניברסלי. יצירתה נועזת מבחינת פתרונות כוריאוגרפיים ומבחינת הביצוע והתכנים".  


  אילנה בלסאן מתוך "וכשהגיעה לשמש", יצירתו של רמי באר (צילום: גדי דגון) 

   

  פרס ביצוע יחיד בסך 20 אלף שקל יוענק לסולנית להקת המחול הקיבוצית, אילנה בלסאן, על נוכחותה הבימתית אותה הגדיר חבר השופטים כ"בשלה ומרתקת". "בלסאן מתמסרת באופן מוחלט לתפקידים שהיא מבצעת והעוצמה האנרגטית והשליטה במרחב מאפיינים את סגנונה התנועתי", נימקו.

   

  שלושה פרסים, בסך של 30 אלף שקל כל אחד, הוענקו השנה תחת הקטגוריה "יוצרים צעירים" לרקדנים וכוריאוגרפים הנמצאים מזה זמן בשטח. חבר השופטים שכלל את גילי שנית, כרמית יעקבסון, רקפת לוי ונילי כהן ממנהל התרבות על תקן משקיפה, בחר להוקיר ולעודד את ניב שינפלד, מיכל הרמן ובני הזוג יערה דולב ועמית גולדברג, מייסדי להקת "דה דה דאנס".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לשינפלד כתבו השופטים: "ניב שינפלד הוא יוצר מגוון ומתמיד שיוצר ללא הפוגה, יצירה מגוונת ועשירה עם שטף של חשיבה יצירתית". בנימוקים למתן הפרס להרמן נכתב: "ביצירתה מגלה הרמן בכל פעם פנים חדשות ומוכיחה כי היא יוצרת מוכשרת ומעניינת הנעה על חוט של דמיון ותנועה".

   

  ואילו הפרס שהוענק לדולב וגולדברג ניתן בשל מגוון יצירתי והתמדה, התפתחות וחשיפתה בפני קהל צעיר ומה שהגדירו השופטות כ"יצירת קומפוזיציה נעימה המוכיחה בגרות יצירתית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים