שתף קטע נבחר

יועץ של אולמרט: "שברק יסתכל בראי"

טל זילברשטיין, יועץ התקשורת של אולמרט, ששימש בעבר כיועצו של ברק בתקופת "פרשת העמותות", משגר חצי ביקורת לעבר שר הביטחון. "הוא אחד האחרונים שיכול לדבר על מזומנים ועל מעטפות", אמר ל-ynet. את האווירה בסביבת אולמרט הגדיר: "אין צהלות"

אחרי עדותו המפורטת של מוריס טלנסקי, ולמרות שגם בעבודה כבר קוראים לאולמרט להכריז על נבצרות זמנית, ראש הממשלה לא מוותר. טל זילברשטיין, יועץ התקשורת החיצוני של אולמרט, שוחח עמו הבוקר (יום ד') ואמר ל-ynet כי "אין לו שום כוונה להתפטר או להכריז על נבצרות זמנית".

 

נוכח מסיבת העיתונאים ששר הביטחון צפוי לערוך בצהריים, בה ייתכן שאף ידרוש מאולמרט להכריז על נבצרות, אמר זילברשטיין: "אהוד ברק הוא איש פוליטי, ומייצג מפלגה גדולה. זכותו המלאה והלגיטימית להתפטר היום, להתמודד בבחירות, להפסיד או לנצח". 

 

זילברשטיין, יועץ תקשורת בכיר שעמד לצד ברק בסוף שנות ה-90 ומכיר היטב את פרטי "פרשת העמותות", לא קושר את המצב הנוכחי לפרשה ההיא, אך רומז שבידיו מידע העשוי לשמש בהמשך את אולמרט במאבקו מול יושב ראש העבודה, אם אכן יקרא לו לצאת לנבצרות. 

 

יועץ התקשורת רמז על פגמים בהתנהלותו של ברק וטען כי הוא "אחד האחרונים שיכול לדבר על מזומנים ועל מעטפות". בהמשך, שיגר עקיצה כלפיו ואמר: "אם הוא מתכוון להציג במסיבת העיתונאים אמירה ערכית, להתחפש לפרופסור אסא כשר ולהטיף לאחרים, תהיה לו בעיה גדולה להביט בלבן של העיניים של עמיתו".

 

"יש גבול לציניות"

זילברשטיין: "כשאני שומע הבוקר שהוא מביע שאט נפש מעדות טלנסקי, אני אומר שיש גבול לציניות. פוליטקיאים צריכים קודם כל להביט במראה. יש פוליטיקאים רבים בישראל שיש להם הטלנסקי שלהם, ואני מדבר באופן כללי. לא בכדי לא שמענו פוליטיקאים שמדברים על העניין הזה. כמעט כל האנשים שהתמודדו למשרות הבכירות במדינת ישראל גייסו כספים.

 

"אני מציע לכל מי שמנסה עכשיו לרכב על גל פופוליסטי, ולהמציא עכשיו מחדש את אמות המוסר, להסתכל טוב בראי ולעשות חשבון נפש. זו אמירה ברורה, שנוגעת לברק ולאחרים. יש לי הערכה כלפי איתן כבל, שקם והתפטר. זה בעיניי גבר".

 

על האווירה בסביבתו של אולמרט סיפר זילברשטיין כי זו לא תקופה של צהלות. "זאת שעה לא נעימה, זאת שעה כואבת", אמר, "אני חושב שנעשה פה עוול לאיש ולמשפחה. בהיבט הזה כדאי שנהיה זהירים ונחכה ל-17 ביולי, לחקירה הנגדית, כדי לראות אם יש כאן עבירה פלילית כלשהי".

 

מלשכת יועץ התקשורת של אהוד ברק במשרד הביטחון נמסר: "אנו דוחים את טענותיו של זילברשטיין מכל וכל. אין לדברים שחר. כל השוואה בין פרשת העמותות לפרשת אולמרט - סוריאליסטית וטפשית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
זילברשטיין. תוקף
צילום: אורן אגמון
ברק. דוחה את הטענות
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. הכל בסדר?
צילום: AP
טלנסקי. עדות מפורטת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים