שתף קטע נבחר

צפת: נחנך מרכז חוויתי ללימוד על מוצרי הסת"ם

עשרות רבנים חנכו את קרית הסופרים בפאתי צפת הכוללת את "אותיות של חוויה" - מרכז מבקרים המיועד לכל המשפחה בה לומדים בדרך חווייתית על ייצור התפילין, המזוזות וספרי התורה

שדה התעופה בראש פינה שקק חיים בסוף השבוע האחרון: עשרות רבנים ואישי ציבור נחתו בזה אחר זה והצטופפו בנמל התעופה הקטן. הרכבת האווירית הובילה את הרבנים לאירוע חנוכת הבית של "קרית הסופרים" בצפת הסמוכה.

 

"קרית הסופרים" הוא קמפוס רחב ראשון מסוגו בארץ שיעסיק סופרי סת"ם מהשורה הראשונה ויעסוק בייצור ושיווק של מוצרי סת"ם. מעבר לתפקידו כמרכז עולמי לייצור והפצת סת"ם, יפעל המקום כמרכז מבקרים לכל המשפחה העונה לשם "אותיות של חוויה" - מרכז חוויתי ומוזיאון בנושא תהליך ייצור ספרי התורה, התפילין והמזוזות, שאמור להשתלב באטרקציות התיירותיות שמציע אזור הצפון.


חנוכת הבית. צילומים: ישראל ברדוגו

 

בבניין הממוקם בפאתי העיר צפת שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלו, יעשו שימוש בהקרנות סימולטניות וציוד מתקדם אחר שיכניס את המבקרים לחויה של ממש. בקטעי המולטימדיה ניצפו להקת הקינדרלעך וישי לפידות שהתגייסו ללוות את שלבי הסת"ם בסרט מיוחד שמוקרן לאורחים.  


ככה עושים תפילין. המצגות

 

רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר שנאם באירוע העלה על נס את הפעילות הברוכה וציין כי ללא ספק המקום יענה על הצרכים והדחף של הנוער בישראל כיום להתחבר יותר לשורשיו ולדעת את עברו.


הרבנים קפלן וריטרי גוזרים את הסרט

 

אירוע חנוכת הבית התקיים לכבוד יום היארצייט של שליח חב"ד לצפת, הרב אריה ליב קפלן, שנפטר במהלך תאונה טראגית לפני כעשור. במהלך נאומי האורחים הרבים הועלתה על נס אישיותו המיוחדת ופועלו הגדול בשליחות הרבי. את הארוע הנחה בנו הרב חיים קפלן שגם עומר מאחורי הפרויקט הגדול ומנהלו בפועל.

 

בהמשך הערב ואחרי מסכת נאומים, התייצב לגזירת הסרט מי שתרם את הקמפוס כולו הרב חיים ריטרי מציריך. ריטרי הנרגש הסתובב כחתן בין האורחים והציע סיור והכרות משלו לכל אורח ואורח בבניין . "הרבה נחת יש לרבי מלובאויטש ממפעל כזה ציין"

 

הרב קפלן מספר ל-ynet על "אותיות של חויה": "מרכז המבקרים שהקמנו משלב גישה חינוכית מקורית, מעוף וראשוניות בתחום בשילוב עם טכנולגיה מתקדמת, המרכז מיועד לכל המשפחה אך בעיקר לילדים מכל רחבי העולם שיגיעו יחד עם הוריהם לסיור לקראת בר המצווה. ב'אותיות של חויה' הם ילמדו בדרך חווייתית ומאתגרת על התהליך המורכב של ייצור התפילין, המזוזות וספרי התורה. לא לפני שהם יעמדו על ערכי הנצח הכלליים של התורה והיהדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרבנים מגיעים לטקס
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים