שתף קטע נבחר

י-ם: חרדים הפגינו נגד עיכוב קבורת נהג שנהרג

מפגינים חרדים הציתו פחים בירושלים, במחאה על דרישת המשטרה לנתח גופת צעיר מקדומים שנהרג בתאונת דרכים. אחותו של ההרוג אמרה ל-ynet: "בשביל מה צריך לנתח? מה תרוויח המשטרה? סתם מעכבים את הקבורה כדי לראות שנהג המשאית ייצא בסדר"

מאות חרדים הפגינו היום (ד') בירושלים במחאה על דרישת המשטרה לנתח את גופתו של דוד וילינגר מקדומים, שנהרג ביום שני בבוקר בתאונת דרכים בקטע הצפוני של כביש 6. המפגינים הציתו פחים וגרמו לשיבושים בתנועה. לחרדים הצטרפו כמה מתושבי קדומים המוחים גם על עיכוב קבורתו של ההרוג. בית משפט השלום בנצרת אמור לקיים מחר דיון שלישי בבקשת המשטרה.

 

וילינגר, בן 25 במותו, היה בדרכו מרמת-גן למפעלי החברה בה הוא עובד בצפון הארץ. במשטרת מרחב העמקים ביקשו מבית המשפט לנתח את גופתו של הנהג במכון המשפטי באבו-כביר, על-מנת לבחון את האפשרות שהוא מת כתוצאה מדום לב ורק לאחר מכן הוא נפגע בתאונה.


פחים בוערים בכיכר השבת בירושלים (צילום: גיא אסייג)

 

מיכאל גוטוויין מהמחלקה המשפטית בזק"א, הסביר בשיחה עם ynet את סיבת מאבקו של הארגון להביא את הגופה לקבורה: "לא צריך לחטט בגופו של המנוח כדי למצוא את סיבת המוות. גם הניתוח עצמו לא יוכל להוכיח את השערות המשטרה. סיבת המוות ידועה, זאת היתה תאונת דרכים". גוטוויין הוסיף כי גופתו של הנהג נשרפה כליל כתוצאה מהתאונה, עובדה המקשה אף יותר את בירורה האמיתי של סיבת המוות.

 

עוד טוען גוטוויין כי בידי הארגון פירוט שיחות הטלפון הנייד של ההרוג, המעיד כי שתי דקות לפני האירוע הוא התקשר לחבר שהיה בחופשה עם תלמידים ברמת הגולן. ממצא זה, כך מאמין גוטוויין, מעיד כי ההרוג היה בקו הבריאות וכי אין מקום לשער שלקה בלבו וכתוצאה מכך מת עוד לפני התאונה.

 

למאבקם של ארגון זק"א והמפגינים החרדים מצטרפת גם משפחתו של וילינגר המבקשת להביאו לקבורה. "אנחנו רוצים שישחררו אותו, שיתנו לו להגיע למנוחה המגיעה לו. מיום שני בבוקר המשפחה מיטלטלת בין בתי משפט", אמרה ל-ynet אחותו של הנהג שנהרג, רחל וילינגר. היא ציינה שמדובר במשפחה דתית המתנגדת לנתיחה שלאחר המוות, בשל כבוד המת.

 

אחותו של וילינגר, בדומה לארגון זק"א והגורמים החרדים שיצאו נגד הכוונת לנתח את הגופה, מאמינה שסיבת המוות של אחיה היא תאונת דרכים, ולא דום לב כפי שסוברת המשטרה. "אחי חנה בצידי הדרך, כנראה שחיפש משהו, ואז המשאית נכנסה בו מאחור. אז בשביל מה צריך את כל זה? מה התועלת, מה תרוויח המשטרה? סתם מעכבים את הקבורה כדי לראות שהנהג ייצא בסדר. כבר יומיים שהמשפחה סובלת, הוא צריך להגיע למנוחה. למה אנחנו צריכים להגיע למצב כזה בשעה כזו קשה לכעס על המדינה. אנחנו משפחה דתית וכל מה שמתרחש כאן הוא נגד ההלכה, בפרט כשאנחנו יודעים שלא נשאר הרבה מהגופה, היא נשרפה לגמרי".  

 

דובר משטרה מרחב העמקים, רב-פקד גרי אליאב, אמר ל-ynet בתגובה: "אנו מבקשים להוכיח קשר סיבתי בין התאונה לבין מותו של המנוח, שכן על פי הראיות שנאספו עד כה לא ניתן לקבוע חד משמעית כיצד קרתה התאונה ומה גרם למותו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בירושלים
צילום: גיא אסיאג
רכבו השרוף של וילינגר
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים