שתף קטע נבחר

אולמרט לראשי יישובי הדרום: לא אתפטר

ראש הממשלה נפגש עם ראשי רשויות בדרום והתייחס לחקירה המתנהלת נגדו. "יש כאלה שחושבים שכל פתיחת חקירה מצריכה התפטרות, אני לא חושב כך ולא מתכוון להתפטר", דברי אולמרט. בשיחה עם גורם בקדימה הגיב רה"מ לדבריו של שר הביטחון ואמר: "ברק שבוי בידי ארבעה חברי כנסת שמשגעים אותו וזו הסיבה שהוא עשה את מה שהוא עשה"

מגיב לחקירה. "אני אמשיך לתפקד כראש הממשלה יש כאלה שחושבים שכל פתיחת חקירה מצריכה התפטרות, אני לא חושב כך ולא מתכוון להתפטר" - כך אמר הערב (יום ד'), ראש הממשלה אהוד אולמרט במהלך פגישה עם ראשי רשויות משדרות, אשקלון ועוטף עזה. אולמרט העלה ביוזמתו את נושא החקירה, אבל בשאר הפגישה דן עמם בירי על יישובי הדרום.

 

אולמרט שוחח גם עם גורם בקדימה על עדותו של משה (מוריס) טלנסקי ואמר: "בימים הקרובים אביא את עמדתי בפני הציבור. לא ייתכן שינסו להדיח ראש ממשלה על סמך עדות בודדת. יש לי מה להגיד ולא יכולתי להגיד זאת בגלל החקירה. ברק שבוי בידי ארבעה חברי כנסת שמשגעים אותו וזו הסיבה שהוא עשה את מה שהוא עשה. לא אעשה שום דבר שיפגע בקדימה, ובכל דבר שאעשה אקח בחשבון את טובת קדימה". ראש הממשלה קייים היום שורה של שיחות אישיות עם חברים בקדימה.

 

גורם בכיר במפלגה אמר ל-ynet כי הוא מעריך, שבמידה ואולמרט ייאלץ להתפטר מתפקידו, הוא יאפשר לקיים קודם לכן בחירות מסודרות לתפקיד יושב ראש התנועה. זאת על מנת להעביר את השלטון בצורה מסודרת ולהמשיך את כהונת קדימה. "אם תיווצר סיטואציה כזו, אולמרט יתפטר מתפקידו רק לאחר שייבחר יו"ר חדש וקבוע למפלגה", אמר הגורם.

 

"נמצא פתרון"

בפגישה עם ראשי יישובי הדרום נכחו אלי מויאל ראש עיריית שדרות, רוני מהצרי ראש העיר אשקלון, חיים ילין ראש מועצת אשכול, אלון שוסטר ראש מועצת שער הנגב, מאיר יפרח ראש מועצת שדות נגב, יחיאל זוהר ראש עיריית נתיבות, יאיר פרג'ון ראש מועצת חוף אשקלון וחבר הכנסת שי חרמש, שהיום נפלה פצצת מרגמה ביישוב כפר עזה בו הוא מתגורר.

 

"אנו עומדים לפני הכרעה, בקרוב מאוד, זה יהיה לכאן או לכאן, ונמצא פתרון", אמר אולמרט, "זה יהיה או פתרון צבאי או פתרון של שלום אבל אנחנו עכשיו בצומת ההחלטות, אנו ממש עומדים לקבל החלטות, שאני לא יכול לפרט אותן".

 

אולמרט אמר בפגישה כי הוא היה רוצה להגיע להסכם רגיעה, אך גם העלה חשש שהסכם יגרום לחמאס להתעצם. "אני מבין את מצבכם ואני יודע שהתושבים שחיים תחת האיום המתמשך הזה הם אמיצים וחזקים", אמר אולמרט, "אנחנו בשום אופן לא נשלים עם כך שבעזה יהיו חיים נורמאליים ובשדרות ובאשקלון ילדים יפחדו לצאת מהבית.

 

"חשוב לי שתדעו שפעילות צה"ל נמשכת בכל יום ובכל לילה ובמקרים רבים הירי שאתם סופגים הוא תוצאה של פעילות שלנו כנגד גורמי טרור. רק היום למשל, הרגו חיילי גבעתי פעיל חמאס בעזה, והפעילות ממשיכה ללא הפסקה", אמר אולמרט.

 

"אי אפשר להמשיך ככה"

ח"כ חרמש זעם במהלך הפגישה על אולמרט: "אם לא תתקבל החלטה ב-72 שעות הקרובות, ואני מניח ששלום לא נעשה בזמן הזה, אז כולנו נמצא את עצמנו עם יישובים שנמצאים במצב קשה מאוד, מצב שלא יכול להמשך כך. היום נפלה פצצת מרגמה בקיבוץ שבו אני גר, ואי אפשר להמשיך כך", הוא אמר.

 

ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, סיפר לאולמרט כי שלשום נפגשו ראשי הרשויות עם מנכ"ל משרד הביטחון בנוגע לפרויקט כיפת הברזל, שאמור להגן על הדרום מפני ירי הרקטות. "משרד הביטחון אומר לנו שהמערכת תתחיל לפעול ב-2010", אמר מהצרי.

 

"פיקוד העורף מאידך אומר לנו שהם לא יכולים לעזור לנו, חוץ ממיגון שגם זה לא יקרה, או מערכת התרעה, ואני מרגיש שיותר ויותר אין לי תשובות לתושבי אשקלון ואין לי מה לומר להם", הוא הוסיף. 

 

ראש עיריית שדרות אלי מויאל יצא אופטימי יותר מהדיון: "ראש הממשלה הבין שחייבים לקבל הכרעה והוא נשמע לנו די נחרץ. הוא אמר שהוא ממתין לשיחות עם מצרים אבל לנו ברור כי ההכרעה תהיה בכיוון של פעולה צבאית. הוא היה נחרץ יותר מפגישתנו הקודמת".

 

ראשי המועצות חיים ילין ואלון שוסטר דיברו על בעיית המיגון ביישוביהם ודרשו למגן מייד את כל היישובים. "אני חושב שהצלחנו להעביר את המסר לראש הממשלה והוא הקשיב לנו. בשבוע הבא יגיע מנכ"ל משרדו אלינו לביקור בנושא המיגון ואני חושב שהוא מבין שהמצב לא יכול להימשך כך וצריך לקבל החלטה מיידית", אמר שוסטר בתום הפגישה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: מרכז תקשורת שדרות
יצא מרוצה יותר. מויאל
צילום: מרכז תקשורת שדרות
מומלצים