שתף קטע נבחר

בתום דיון בפרקליטות: חקירת המעטפות תואץ

היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וחוקרי משטרה בכירים החליטו בתום דיון במשרד המשפטים להפריד את חקירת "תיק טלנסקי" מיתר הפרשות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה, כדי לאפשר האצת החקירה. הדבר יאפשר הכרעה מהירה יחסית בדבר הגשת כתב אישום

חקירת "תיק טלנסקי " תופרד מחקירות אולמרט האחרות - ותואץ. כך הוחלט בצהריים (יום ה'), בתום התייעצות מיוחדת במשרד המשפטים, בראשות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. ראשי צוות החקירה בפרשה הונחו לפעול בהתאם להחלטה.

 

במשרד המשפטים מעריכים כי כעת, לאחר שהתקבלה החלטה להתמקד בחקירת פרשת טלנסקי, יהיה ניתן לזרז את קבלת ההחלטות בנושא ולאפשר, אם יוחלט על כך, הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בהקדם. בהודעת לשכתו של מזוז נכתב: "סוכם לקדם את החקירה במהירות האפשרית על מנת למצותה מוקדם ככל האפשר". גורמי אכיפה אמרו כי החקירה תימשך שבועות עד חודשים.

 

אל הדיון שהתכנס בלשכת היועץ מזוז הגיעו בכירי הפרקליטות, בראשם - פרקליט המדינה, משה לדור, וכמה חוקרים בכירים מהמשטרה. אחת השאלות המרכזיות שעלו בדיון הייתה נושא הפרדת החקירה החדשה מיתר החקירות בעניינו של אולמרט: פרשת התמ"ת - מרכז ההשקעות והרשות לעסקים קטנים, הבית בכרמיה ומכירת גרעין השליטה בבנק לאומי.

 

תוצאות הדיון משמעותיות, שכן כעת אפשרי שתתקבל החלטה מהירה בעניין הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת טלנסקי.

 

במקביל להכרעות המשפטיות - נמשכת הבחישה הפוליטית בפרשה. יו"ר מפלגת העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, קיבל גיבוי מלא משרי המפלגה שנועדו ב"פורום שרינו", בעקבות קריאתו לאולמרט להתנתק מניהול ממשלת ישראל. 

 

השרים שמעו מיו"ר המפלגה: "טובת המדינה בעת הזאת מעל הכול. ההכרעה

כרגע מצויה בידי ראש הממשלה ומפלגתו". שרי העבודה התרשמו כי המגמה כרגע היא הליכה לבחירות, למרות שברק לא הסתיר את דעתו כי הוא מעוניין בייצוב הקואליציה, לאחר בחירת מועמד מטעם "קדימה" שיחליף את אהוד אולמרט.  

 

"נראה שזה הולך לבחירות", אמר ל-ynet שר בכיר לאחר הישיבה. התמיכה הושגה למרות המחאות על הדרך שבה התקבלה ההחלטה שלשום בלילה, בהתייעצות של ברק עם פורום המקורבים מאוד לו וביניהם, כך נטען, היועץ האסטרטגי ראובן אלדר.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי בבית המשפט
צילום: אלכס קולומויסקי
מזוז. דיון בלשכתו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים