שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי הרכבת בדימונה פתחו בשביתה
  כמחאה על מכתב פיטורין שקיבל אחד מעובדי הרכבת בדימונה, פתחו חבריו בשביתה מלאה. כתוצאה מכך חונות שתי רכבות עם חומרים מסוכנים בסמוך לאזורי מגורים. הרכבת: "אנו רואים את עבירת המשמעת בחומרה רבה"

  מעל מאה מעובדי הרכבת בדימונה פתחו היום (ה') בצהריים במפתיע בשביתה כוללת, במחאה על פיטורי אחד מחבריהם בפרט, תנאי העסקתם והתנהלות הוועד הארצי של הרכבת מול העובדים בכלל. כתוצאה מכך הופסקה תנועת רכבות המשא שעוברות בתחנת דימונה. נכון לשעות הצהריים חונות בתחנה הקרובה לבנייני

  מגורים שתי רכבות עם חומרים מסוכנים - גופרית וחומצה.

   

  הסכם פרישה ברכבת - בין 300 ל-750 אלף שקל לעובד

   

  השביתה החלה לאחר שהבוקר פוטר ללא התראה אחד מהעובדים הוותיקים ברכבת ישראל, אהרון כהן, לשעבר מזכיר הוועד הדרומי של עובדי הרכבת. חבריו שזעמו על המהלך, החליטו להפסיק לאלתר את עבודתם. לטענתם, חברי הוועד הארצי של עובדי הרכבת התקשרו אליהם, ואיימו כי אף הם יפוטרו אם יעזו לחשוף את תנאי עבודתם. בשיחה עם ynet מחו העובדים כנגד תנאי הנהיגה המסוכנים ברכבות. בין היתר טענו כי הם נדרשים לעבוד עד 16-17 שעות ביום, ללא שכר הולם.

   

  אחד העובדים סיפר ל-ynet: "אנחנו לא מוכנים לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לאסון שייקרה עקב עייפות מצטברת כתוצאה משעות עבודה רבות. אנו מרגישים מושפלים. הוועד הארצי מתנכל לנו בכל הזדמנות, וסותם פיות. כל עוד לא יימצא פיתרון לבעיה, לא נחזור לעבוד". עוד מתלוננים העובדים על "הצנחת" אנשי צבא לתפקידים בכירים, במקום עובדים וותיקים ובעלי ניסיון.  

   

  כדאי להזכיר כי השנה נחתם הסכם פרישה והתייעלות ברכבת ישראל. במסגרתו סיכמו ההנהלה וועד העובדים כי 150 עובדי רכבת בכל הארץ יסיימו עבודתם בשנה זו. כחלק מאותו הסכם, קיבל היום אחד מהעובדים הוותיקים בדימונה את מכתב הפיטורין.

   

  מהרכבת נמסר בתגובה: "הנהלת רכבת ישראל רואה עצמה מחויבת לתהליך ההתייעלות הכלול במסגרת הסכם הפרישה, ותפעל למימושו. כמו-כן רואה ההנהלה בחומרה רבה עבירות משמעת של עובדים והן תטופלנה בהתאם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים