שתף קטע נבחר

נס: קסאם פגע ליד בית כנסת ולא התפוצץ

הפלסטינים ירו חמש רקטות קסאם על יישובי הנגב, אחת מהן פגעה בסמוך לבית הכנסת בקיבוץ בעוטף עזה. למרבה המזל היא לא התפוצצה וגרמה לנזק בלבד לקיר חיצוני. "נמנע פה אסון גדול, שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש", אמרה אחת מתושבות המקום

מסתבר שנסים יכולים להתרחש בכל יום בשנה. פלסטינים ירו משעות הבוקר (יום ה') חמש רקטות קסאם מרצועת עזה לעבר ישראל. אחת הרקטות פגעה בסמוך לבית הכנסת בקיבוץ בעוטף עזה. למרבה המזל היא לא התפוצצה וגרמה רק לנזק קל לקיר החיצוני של המבנה.

 

בית הכנסת בקיבוץ נחשב לפעיל מאוד ופגיעה ישירה בו, עלולה הייתה להביא לנפגעים רבים. "נמנע פה אסון גדול, שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש ובנזק למבנים", אמרה ל-ynet יונית, תושבת הקיבוץ. "הבעיה היא שהבתים אצלנו אינם ממוגנים, כעת אנחנו שומעים שיש ויכוח בין הקבלנים למשרד השיכון, מה שיעכב את עבודות המיגון בקיץ.

 

"באזור הזה מתגוררים סטודנטים שלומדים במכללה ובכל זאת מגיעים להתגורר אצלנו. אנחנו לא יכולים להציע להם את המינימום הנדרש, שזה מיגון. לצערנו הרב התחושה שלנו היא שבעוד שאנו סופגים פה ירי של קסאמים, במרכז הארץ ובירושלים עסוקים בשחיתות שלטונית", אמרה יונית.

 

פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי לקחו אחריות לירי הרקטות לעבר ישראל. לפני כשבועיים פגעה רקטות קסאם ישירות בבית כנסת בשדרות וגרמה לנזק רב.

 

הירי על הדרום החל סמוך ל-10:45, אז נפלה רקטת קסאם סמוך לקיבוץ מדרום לאשקלון ורקטה נוספת נפלה ליד קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. פצצת מרגמה נחתה סמוך לאזור נחל עוז. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שעה לאחר מכן התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח מדרום לאשקלון. במקביל, נורו שתי פצצות מרגמה.

 

כמה שעות לאחר מכן, ירו הפלסטינים שתי רקטות קסאם. אחת מהן רקטה נפלה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב והשנייה. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

גם אתמול גרמה פצצת מרגמה לנזק בבית בקיבוץ בנגב המערבי. בבית מתגורר נער בן 13 שחגג יום קודם לפגיעה בר-מצווה. אמו סיפרה ל-ynet: "כשהיינו בבית שמענו את הפיצוץ של הפצמ"ר הראשון ואז רצנו למקלט הקרוב שהיה פתוח. כשהגענו למקלט שמענו עוד שני פיצוצים - אחד מהם היה מאוד חזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זאב טרכטמן
פגיעת הקסאם בבית הכנסת
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים