שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ז'אן לוק גודאר ביטל את הגעתו לישראל

  הבמאי הנודע, מראשי תנועת "הגל החדש", שאמור היה להגיע לישראל כאורח פסטיבל הסטודנטים בתל אביב, הסביר את הביטול ב"סיבות שאין לו שליטה עליהן"

  במאי הקולנוע השוויצרי ז'אן לוק גודאר שאמור היה להיות אורח כבוד בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים שייפתח הערב (ש'), ביטל את ביקורו. במכתב ששלח למנהלות הפסטיבל כתב כי החליט לבטל את ביקורו מסיבות שאין לו שליטה עליהן.

   

  גודאר, שאמור היה להעביר סדנה לסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, קיבל בשבוע שעבר פנייה מראשי הקמפיין הפלסטיני למען חרם אקדמי ותרבותי על ישראל לבטל את ביקורו בישראל. במכתב פתוח שפירסמו בתחילת השבוע הם קראו לגודאר להפגין סולידריות עם המאבק הפלסטיני נגד הכיבוש הישראלי.

   

  "אמנים פלסטינאים התאכזבו עמוקות לשמוע שאתה עומד לבקר בקרוב בישראל", נכתב במכתב הפתוח ששיגרו אליו, והוסיפו, "ביקורך, במיוחד בימים אלה של התגברות פשעי המלחמה של ישראל בעזה, עלול לסייע לניסיונותיה של ישראל להסתיר את ההפרות הנמשכות של החוק ההומניטרי הבינלאומי. השתתפות בפסטיבל הזה היא פוליטיזציה גסה של האמנות והפיכתה לשותפה לדבר עבירה".

   

  כותרת המכתב לגודאר היתה "החייל הקטן רוקד על קברי הפלסטינאים", ובכך רמזו לסרטו של גודאר

  מ-1960 "החייל הקטן" שעסק במלחמת העצמאות באלג'יריה ושנאסר להקרנה בצרפת במשך שנים.

   

  גם אם גודאר לא מגדיר במכתבו את הביטול כ"פוליטי", מספיק לראות את הבחירה שלו בניסוח כשהוא אומר שהחליט לבטל את הסיור שלו בפלסטין.

   

  לעומת זאת, השחקנית-במאית שרה פולי, שהיתה מועמדת השנה לאוסקר על התסריט שכתבה ל"הרחק ממנה", כבר נחתה בישראל, כאורחת הפסטיבל.

   

  מלבדה אמורים להגיע גם הבמאי האמריקאי ג'ון סיילס, והבמאי הספרדי חוליו מדם. במהלך הפסטיבל יוקרנו עשרות סרטי סטודנטים מישראל ומהעולם, ביניהם גם "המנון" שזכה בפסטיבל קאן בשבוע שעבר, ו"דרכים" המועמד לאוסקר האמריקאי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  גודאר. לא מגיע לפלסטין
  צילום רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים