שתף קטע נבחר

220 אלף חתמו: לחקור אירועי אוקטובר

מנהיגי הציבור הערבי ערכו מסיבת עיתונאים ובה הציגו עצומה הדורשת להקים ועדת חקירה לבדיקת אירוע אוקטובר 2000. המארגנים ציינו כי 220 אלף חתימות הושגו עד כה והבטיחו שהיד עוד נטויה. "הציבור הערבי לא ישתוק, לא ניתן להתעלם מאיתנו", אמרו

220 אלף ערבים חתמו עד כה על עצומה הדורשת להקים ועדת חקירה בלתי תלויה לבדיקת אירועי אוקטובר 2000. מנהיגי הציבור הערבי ונציגי ארגון "עדאלה" הצהירו היום (ב') במסיבת עיתונאים כי בקרוב יגיעו לרבע מיליון חתימות שיועברו לנשיא המדינה, שמעון פרס, ולראש הממשלה, אהוד אולמרט, כדי ש"יתעוררו" ויובילו מהלך לחקר האמת.

 

לפני ארבעה חודשים החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את תיק החקירה, אך ערביי-ישראל משיבים באמצעות עצומת ענק. "זה מספר החתימות הגדול ביותר שהוגש אי-פעם במדינת ישראל נגד החלטה ממסדית - לא ניתן להתעלם מכך", אמר ל-ynet יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שאוקי חטיב.

 

את הצעד יזמה מפלגת חד"ש, בראשותו ח"כ מוחמד ברכה, ופעיליה אספו חתימות מכל הציבור הערבי בישראל. זאת, במחאה המופנית כלפי הרשות המחוקקת והשיפוטית. "מה שמניע את הציבור הערבי אינו תחושת הנקם, אלא הרצון לעתיד שבו האדם במרכז, ללא הבדל אם הוא ערבי או יהודי. לכן, אנו אומרים לאחראים שיתעוררו מהתרדמת. הציבור הערבי לא ישתוק", הבהיר חטיב.

 

יו"ר עדאלה, עו"ד חסן ג'ברין, הצהיר במסיבת העיתונאים כי הארגון יפעל בשני מישורים כדי לקדם את מאבקם: בישראל ובחו"ל. "עוד לא התייאשנו מהזירה הישראלית. נעביר מכתב מלווה בחתימות הן לנשיא והן לראש הממשלה", אמר מזכיר ועדת המעקב עבד ענבתאוי.

 

"במקביל, אנו שוקדים על הכנת דו"ח שיוגש בחודש אוקטובר לאו"ם ולאיחוד האירופי. הדו"ח יכלול את אירועי אוקטובר כחלק ממדיניות האפליה המתמשכת

של מדינת ישראל כלפי המגזר הערבי", הוסיף ענבתאוי.

 

עוד דיבר במסיבת העיתונאים נציג הורי ההרוגים, חסן עאסלה, ששכל את בנו עסיל. "העצומה הזו היא אות כבוד בשבילנו ואני מסיר את הכובע בפני האנשים שחתמו", אמר. "החתימות מוכיחות שהציבור הערבי בישראל עוקב ואינו מרפה עד שנגיע לצדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מחפשים נקמה. חטיב
צילום: חגי אהרון
צילום: ניב קלדרון
לא מתייאשים. ברכה
צילום: ניב קלדרון
220 אלף חתימות
צילום: כריסתין חליל
מומלצים