שתף קטע נבחר

ה"רב" אליאור חן הסגיר עצמו למשטרת ברזיל

אחרי מרדף בינלאומי נרחב, הסגיר עצמו אליאור חן לידי משטרת סאו פאולו. הוא חשוד שהנהיג את הקבוצה שהתעללה קשות בילדי משפחה בירושלים. לאורך הדרך הוא הכחיש את החשדות נגדו וטען כי מדובר בדרכי חינוך לגיטימיות. כעת ממתינים במשטרת ישראל להעברתו לארץ, כדי שיועמד לדין

המצוד הסתיים. ה"רב" אליאור חן, החשוד בהתעללות בילדים בירושלים, הסגיר עצמו הלילה (יום ד') למשטרת סאו פאולו בברזיל. ההערכה היא כי בימים הקרובים הוא יועבר לישראל.

 

עורך דינו של חן, אריאל עטרי, אמר ל-ynet: "הרב אליאור חן הגיע לתחנת המשטרה, הזדהה והודיע שהמשטרה מחפשת אותו". לדברי עו"ד עטרי, חן עשה זאת לאחר שבימים האחרונים כלי התקשורת בברזיל דיווחו שהקהילה היהודית נותנת מחסה לאדם שעשה מעשים איומים ונוראים. הפרקליט הסביר כי חן לא היה מוכן שהקהילה היהודית תיפגע ללא הצדקה והוא ראה בכך "חילול השם".

   

מאז שהתפוצצה פרשת ההתעללות החמורה ניסתה המשטרה לשים את ידה על החשוד המרכזי, שנחשד בין היתר שהנהיג את קבוצת האנשים המעורבים בהתעללות בילדים. הוא הצליח להימלא מהארץ זמן קצר לאחר שנודעו הפרטים הראשונים על הזוועה.

 

מדובר בפרשה שבמהלכה, על פי החשד, בוצעה התעללות קשה, פיזית ונפשית, בפעוטות כבני שלוש וארבע בני משפחה אחת. הפעוט בן השלוש, שנפגע באורח הקשה מכולם, שוכב במצב צמח בבית החולים הדסה בירושלים. נגד אימם של הילדים הוגש כתב אישום חמור, ובו נכתב בין היתר: "הילדים טולטלו בעוצמה רבה, כשאחזו אותם בגבם או בכתפיהם, כאשר ראשם מטלטל בעוצמה". בכתב האישום נטען כי המעשים בוצעו בהשראת הנחיותיו הישירות של חן.

  

לאורך המצוד הכחיש חן, דרך עורכי דינו ובראיון ל"ידיעות אחרונות" כי הוא מעורב באופו כלשהו בפגיעה בילדים. לטענתו, מדובר היה בקבוצת חברים שלמדו ביחד וכל כוונתו הייתה לסייע בחינוכם של הילדים שנפגעו.

 

אשת ה"רב" וילדיו בבלגיה

הרב חן חשוד כי עמד בראש הכת שהתעללה בילדים. במשך תקופה ארוכה הופעל לחץ כנגד הרב חן להסגיר את עצמו, אם באמצעות אגף החקירות והמבצעים במרחב ציון של משטרת ירושלים, האינטרפול, נציג משטרת ישראל בדרום אמריקה והמחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים. כעת מחכים שהרב חן יגיע לארץ על מנת לחקור אותו בפרשה.

  

דבר המרדף אחר חן, שהגיע עד לברזיל, הותר לפרסום רק לפני כמה ימים. אז דיווחה המשטרה המקומית כי "האינטרפול מחפש את אליאור חן בברזיל". החשש היה כי בעקבות פרסום דבר המצוד - ינסה חן להימלט מברזיל למדינה אחרת.

 

רעייתו של חן הורשתה לעזוב את ברזיל ויצאה עם ילדיה לבלגיה, שם היא שוהה מאז אצל קרובי משפחה.

ארבעת ילדיו של חן, בני שלושה חודשים עד שבע שנים, נלקחו מאמם ועורך דינו טען כי מדובר בניסיון להפעיל לחץ על אשתו, כדי שתסייע בהסגרתו. במשטרת ישראל שללו את הטענות ואמרו כי לא ידוע להם על מהלך שכזה.

 

עו"ד דוד הלוי, פרקליטו של אבי הילדים שנפגעו, אמר ל-ynet לאחר שנודע כי הוא מוחזק בידי המשטרה: "מרשי שמח מאוד למשמע הידיעה לאחר שתקופה ארוכה פעל לסייע למשטרה באיתורו ולכידתו של חן. 'הרב' חן הוא אדם שהרס את משפחתו של מרשי והתעלל קשות בילדיו. האב מייחל לכך שחן יבוא על עונשו ושהדין ימוצה עימו במלוא חומרתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
חן. בזרועות החוק
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים