שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד רמז שדין אולמרט מיתה - ולא ייחקר

עוזר היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי ח"כ אלדד, שאמר כי דינו של מי שמוסר שטחים הוא מיתה, לא ייחקר על התבטאותו. "הדברים אכן אינם הולמים שיח ציבורי, וראוי ומוטב שלא היו נאמרים", כתב עוזרו של מזוז, "אך נראה שהשדה הפלילי אינו המישור המתאים להתמודדות עם בעיות מעין אלה"

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין רז נזרי, הודיע לח"כ רן כהן (מרצ) כי לא תיפתח חקירה נגד ח"כ אריה אלדד שאמר בכנסת כי "מי שמוסר שטחים דינו מיתה". 

 

אלדד אמר את הדברים בהתייחס למשא ומתן המדיני שמקיימת ירושלים עם דמשק והדיווחים על כוונתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להחזיר את רמת הגולן לידי הסורים. הוא ציטט את חוק הבגידה ורמז כי ניתן לייחס אותו לראש הממשלה.

 

נוכח דבריו החריפים פנה ח"כ כהן ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לחקור את אלדד בגין הסתה. כהן הסביר את הפנייה ליועמ"ש: "דברי הבלע הללו מזכירים את הימים שלפני רצח רבין ואסור שיישמעו. על רשויות אכיפת החוק למנוע זאת גם מאיש ציבור". גם מתוך סיעתו של אלדד, האיחוד הלאומי-מפד"ל, נמתחה עליו ביקורת.

  

במכתב ששיגר היום נזרי לכהן, נכתב: "הדברים אשר צוטטו מפי ח"כ אלדד אכן אינם הולמים שיח ציבורי,

וראוי ומוטב שלא היו נאמרים. הניסיון להיתלות בסעיף הבגידה בחוק העונשין בהקשר הנתון, הוא אכן מופרך מעיקרו.

 

"עם זאת, נראה שהשדה הפלילי אינו המישור המתאים להתמודדות עם בעיות מעין אלה, אשר מעצם טבען וטיבן - מסורות הן לזירה הציבורית הפוליטית, ובזירה זו ראוי שיתבררו", כתב נזרי.

 

בעקבות הודעת עוזרו של מזוז אמר ח"כ כהן כי "על הציבור להוקיע את הדברים ולהעניש את מי שמסית ומכתים את השיח הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלדד. אמירה חריפה
צילום: דודי ועקנין
כהן. דרש חקירה
צילום: יעקב סער, לע"מ
מומלצים