שתף קטע נבחר

"אולמרט לא תומך במופז לראשות קדימה"

גורמים בקדימה אמרו ל-ynet כי ראש הממשלה הבהיר בשיחה בארבע עיניים עם בכיר במפלגתו, כי הוא מתנגד לקיום פריימריז לראשות קדימה בעתיד הקרוב. באותה שיחה הבהיר, כי הוא לא החליט לתמוך בשר התחבורה לראשות המפלגה או לסייע לו בבחירות

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבהיר זמן קצר לפני המראתו לוושינגטון כי הוא אינו תומך במועמדותו האפשרית של שאול מופז לראשות קדימה. גורמים במפלגה אמרו ל-ynet, כי אולמרט הבהיר בשיחה שניהל בארבע עיניים עם בכיר במפלגתו, כי הוא מתנגד לקיום פריימריז לראשות קדימה בעתיד הקרוב, וכי הוא מתכוון לפעול כדי למנוע את קיומן. באותה שיחה הבהיר אולמרט כי אין שום סיכום בינו ובין השר מופז, וכי הוא לא החליט לתמוך בו או לסייע לו בבחירות, להן הוא מתנגד.

 

דבריו של ראש הממשלה, שנאמרו במהלך השבוע, מאשרים את הדברים שפורסמו לראשונה ב-ynet, לפיהם אולמרט לא מתכוון לתמוך בקיום פריימריז, וכן את הפרסומים במהלך השבוע לפיהם הוא מתכוון להיאבק בניסיונות להקדים את הבחירות לראשות קדימה. גורמים המקורבים לאולמרט אמרו בימים האחרונים, כי ראש הממשלה מתכוון להילחם על חפותו, ולהישאר בתפקידו.

 

לדבריו הגורמים, "אולמרט רוצה לעסוק קודם כל בנושאים הציבוריים והמשפטיים, ולא בפוליטיקה".

מקורביו של ראש הממשלה אף ציינו, כי העובדה שאינו מביע את דעתו על רעיון הפריימריז נובעת מתוך רצון להרגיע את הרוחות בקדימה ובקואליציה. אתמול אמרו שרים בקדימה כי מקורביו של אולמרט העבירו מסרים לבכירים במפלגה, לפיהם בכוונתו להילחם על מעמדו ועל תפקידו, הן כראש ממשלה והן כיושב ראש קדימה.

 

אולמרט התייחס ביום ראשון אחר הצהריים במהלך ישיבת סיעת קדימה להתפתחויות במערכת הפוליטית וקרא ליריביו בקדימה "לא לפעול מתוך לחץ". אולמרט אמר גם כי הוא לא מתכוון לאפשר לגורמים מחוץ לקדימה להכתיב לוחות זמנים, והתייחס בכך לקריאתו של יו"ר מפלגת העבודה, השר אהוד ברק, להחליפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. ייאבק על התפקיד?
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלעד גרשגורן
מופז. מתמודד על ראשות המפלגה
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים