שתף קטע נבחר

אין פיקוח על הקוטג': המחיר זינק

מאז הסרת הפיקוח התייקר קוטג' 5% שומן ב-28% עד 48% ומחירו נע בין 6.19-7.15 שקלים לגביע של 250 גרם, כך עולה מבדיקה שערכה רשות ההסתדרות לצרכנות

מבדיקה שערכה רשות ההסתדרות לצרכנות בארבע רשתות שיווק - שופרסל שלי, מגה, מגה בעיר וטיב טעם - עולה כי קוטג' 5% שומן של המחלבות תנובה, שטראוס וטרה התייקר משמעותית מאז הוסר הפיקוח עליו באוגוסט 2006, ב-28% עד 48%. ערב ביטול הפיקוח עמד מחירו על 4.82 שקלים, ועתה הוא נע בין 6.19-7.15 שקלים לגביע של 250 גרם.

 

כאשר הוחלט להסיר את הפיקוח על הקוטג' נטען כי המוצר מיוצר על ידי שלוש חברות גדולות והדבר יגרום לתחרות שתביא לירידת מחיר המוצר. אך שוב הוכח כי מדיניות הסרת הפיקוח אינה מיטיבה עם הצרכן, אלא גורמת לאפקט הפוך.

 

מנכ"ל רשות ההסתדרות לצרכנות, ירון לוינסון, אמר היום כי "עם הסרת הפיקוח על מחירו של הקוטג' מתנהלת השתוללות מחירים חסרת רסן, כך שהתחרות בשוק היא רק מי יעלה את המחיר גבוה יותר". לדבריו, בימים אלו ממש הוסר הפיקוח ממחירו של מוצר יסוד נוסף, חלב עמיד 3% שומן, שגם מחירו עשוי לעלות באורח ניכר.

 

לוינסון קרא למשרד החקלאות לשקול את החזרת מוצרי החלב היסודיים לפיקוח, "מפני שהאמרת המחירים תיפגע קשות בשכבות החלשות, שממילא מתקשות כבר היום לרכוש אותם".

 

בתוך זאת הודיעה אתמול שטראוס כי בעקבות העיכובים בשחרור מטעני מזון בתחנות ההסגר בנמלים חיפה ואשדוד, בתוך שלושה שבועות תאלץ החברה לסגור פסי ייצור, והזהירה כי העלויות שנגרמות לתעשייה בשל העיכובים בנמלים יגולגלו לבסוף על הצרכנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים