שתף קטע נבחר

מחיר חבית נפט זינק ב-8.4%; ננעל על 138.54 ד'

מדובר בזינוק החד ביותר בתוך יומיים בהיסטוריה של בורסת הסחורות בניו-יורק, ובזינוק היומי החד ביותר מדצמבר 1991. נראה כי בשוק הנפט העולמי מתייחסים ברצינות רבה לדבריו של שאול מופז, שאמר בריאיון ל"ידיעות אחרונות" שישראל תהיה חייבת לתקוף את איראן

יום היסטורי במסחר בנפט: מחירו של הזהב השחור זינק אמש (יום ו') בשיעור חד - מחירה של חבית למסירה ביולי זינק ביותר מ-10 דולרים. מחיר הנפט סגר בעלייה של 8.4% לרמה של 138.54 דולר. זהו הזינוק החד ביותר בתוך יומיים בהיסטוריה של בורסת הסחורות בניו-יורק.

 

 

כמו כן, מדובר בזינוק היומי החד ביותר מאז 26 בדצמבר 1991. מחיר הנפט עלה ביותר מפי שניים בשנה האחרונה.

 

ברקע: חולשתו של הדולר אל מול מרבית המטבעות העיקריים בעולם. על פי תחזית בית ההשקעות מורגן סטנלי, מחיר הנפט יגיע ל-150 דולר לחבית בתוך כחודש ימים, בשל גידול בביקושים מצד מדינות אסיה.

 

נראה כי בשוק הנפט העולמי מתייחסים ברצינות רבה לדבריו של שר התחבורה, שאול מופז, שאמר בריאיון למוסף החג של "ידיעות אחרונות", שישראל תהיה חייבת לתקוף את איראן - אם טהרן לא תזנח את תוכנית הגרעין שלה.

 

האנליסט האמריקני אנתוני האף התייחס לדברי השר מופז, ואמר לרשת CNN: "פרמיית סיכון איראן חוזרת. זה מחזיר את העימות הבלתי פתור סביב תוכנית הגרעין, והסיכון לעימות צבאי אכן עולה".

 

מחיר הנפט הגולמי זינק בכ-5% לחבית ביום חמישי, בעקבות היחלשות הדולר מול האירו, על רקע הצהרות בכירים בבנק המרכזי האירופי, בדבר אפשרות שהבנק יחל להעלות את הריבית בגוש האירו כדי למנוע עלייה באינפלציה. מחיר חבית למסירה ביולי סגר ביום חמישי בעלייה של 4.6% לרמה של 127.90 דולר.

 

בד בבד, מחיר חבית מסוג ברנט למסירה ביולי עלה במסחר בלונדון ב-6.5% לרמה של 135.81 דולר.

 

בבורסת וול סטריט הסתיים שבוע המסחר בירידות חדות של יותר מ-3%, לאחר שמשרד העבודה האמריקני דיווח כי שיעור האבטלה זינק ב-5.5% במאי - העלייה החודשית הגדולה ביותר זה 21 שנה.


פורסם לראשונה 06/06/2008 20:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנפט רושם היסטוריה בניו יורק
צילום: איי אף פי
מומלצים