שתף קטע נבחר

פרשת הרגליים הכרותות: רוצח סדרתי חדש בקנדה?

ארבע כפות רגליים של נשים נשטפו לחופי בריטיש קולומביה בשנה האחרונה. המשטרה מסרבת לפרסם פרטים בנוגע לפרשה ומתעקשת כי ייתכן שמדובר בצירוף מקרים. אולם חוקר זרמי האוקיינס תוהה: "מדוע אנו מוצאים רק רגליים ימניות?"

נהר פרייז'ר, שזורם במחוז בריטיש קולומביה במערב קנדה, נמתח לאורך 1,400 קילומטרים ולעיתים טומן בחובו אוצרות שונים, חלקם מטרידים. לפני כשבועיים טייל מייק לדיסלוס עם כלבתו, סופי, שמצאה נעל חשודה במימי הנהר. "כשהרמתי את הנעל מיד הרגשתי את המשקל הכבד והבנתי - יש בתוכה כף רגל", סיפר לעיתון הקנדי "גלוב אנד מייל".

 

היתה זו הפעם הרביעית בעשרת החודשים האחרונים שכף רגל אנושית נשטפה לחופי מערב קנדה. כל הרגליים שהתגלו היו רגליים ימניות של נשים, וכולן היו עטופות בנעלי ריצה. חקירת המשטרה המקומית הגיעה למבוי סתום, לאחר שבדיקות די-אן-אי לא הצליחו למצוא התאמה עם המידע שיש על 2,300 הנעדרים במחוז.

 

לדיסלוס ראה בחייו גופה של חבר שטבע למוות, אך המחזה המחריד של כף הרגל עדיין רודף אותו. "קשה לי לשכוח את העובדה שזו מישהי שהיתה לה משפחה שאהבה אותה", אמר.

 

לפי שעה, למשטרה כלל אין הוכחות שהרגלים נכרתו. לטענת החוקרים, הם לא שוללים את האפשרות שמדובר בגופות שהושארו במים זמן רב, ובשלב מסויים הרגליים פשוט ניתקו מהן. כמו כן, הסחף העז בנהר פרייז'ר והזרמים באוקיינוס מקשים על המשטרה לברר מהיכן בדיוק הגיעו הרגליים.

 

"הסיכוי לצירוף מקרים - אפסי"

הרגל הראשונה התגלתה בחודש אוגוסט האחרון על ידי ילדה קטנה ששיחקה בחוף מבודד באי ג'דידיה. הילדה הסקרנית ביקשה להציץ בנעל שנשטפה לחוף וגילתה את כף הרגל. כעבור שבוע, אשה שטיילה באי הסמוך גבריולה מצאה נעל דומה. בפברואר התגלתה הרגל השלישית באי וולדס, מדרום לגבריולה. האחרונה נמצאה בחודש שעבר על ידי לדיסלוס.

 

"הסיכוי לצירוף מקרים הוא אפסי", אומר קרטיס אבסמייר, המתמחה בזרמי האוקיינוסים. "אברים שונים עלולים למצוא את דרכם אל החוף, משום שגופות שנמצאות במים נוטות להירקב ולהתפרק לכמה חלקים. כף רגל הנמצאת בתוך נעל אמורה לצוף, אבל השאלה היא מדוע אנו מוצאים רק רגלים ימניות?" תוהה אבסמייר. "כנראה שאדם אחראי לכל זה".

 

חקירת הפרשה הועברה לידי המשטרה הפדרלית של קנדה (RCMP), שמסרבת לפרסם פרטים על המקרים. הפתולוג הראשי של בריטיש קולומביה, טרי סמית, ניסה להרגיע את הציבור והטיל ספק שהרקע לפרשה פלילי. "לפי המידע שיש ברשותנו כרגע, מדובר בצירוף מקרים מוזר. אין לנו הוכחות שהרגליים נקטעו בכוח", אמר.

 

סמית הציע כמה אלטרנטיבות: אנשים שנהרגו בתאונות באוויר ובים או בני אדם שטבעו למוות וגופותיהם מעולם לא נמצאו. עם זאת, הוא מודה כי במהלך עבודתו מעולם לא נתקל או שמע על מקרה דומה. "זה סיפור מאוד מבלבל", הוסיף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
רק רגליים ימניות (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים