שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יו"ר הקהילה היהודית בברלין: לפרסם "מיין קמפף"
  דווקא יו"ר הקהילה היהודית בגרמניה אומרת שספרו של אדולף היטלר, בו תיאר את היהודים כ"תת-אדם", צריך להתפרסם "כדי לפקוח את עיניהם של רבים לכוונותיו של היטלר"

  אמירה מפתיעה: יו"ר הקהילה היהודית בברלין, ללה זוסקינד, אמרה היום (א') כי פרסום ספרו של הצורר הנאצי אדולף היטלר "מיין קמפף" לא ייחשב לשבירת טבו כזה או אחר.

   

  בראיון לסוכנות הידיעות הגרמנית די.פי.אי, אמר זוסקינד: "הטקסט ייפקח את עיניהם של אנשים רבים לכוונותיו של היטלר. הספר מהווה ראייה למה שהיה צריך לדעת עוד בזמנו של היטלר". יו"ר הקהילה היהודית הוסיפה כי היא אינה מתנגדת גם לכך שפסלו של היטלר יוצב במוזיאון השעווה בברלין. "אני מעדיפה אותו עשוי משעווה בתוך ארון, מאשר שדעותיו יהיו במוחם של אנשים".  

   

  מיין קמפף" היה מסמך יוצא דופן. ספר עב-כרס (782 עמודים) שפורסם לראשונה ב-1925, מבולבל וקשה לקריאה, אך נמצאו בו כל רעיונותיו המרכזיים של היטלר, ואף פורטה תוכניתו להגשימם.

   

  למעשה, הספר חזה את מהלך ההיסטוריה הגרמנית מ-1933, שנת עלייתו של היטלר לשלטון, עד 1942, שאז החלו תוכניותיו להשתבש. אך דומה שאיש מחוץ לגרמניה לא התעמק בו, גם אחרי שנעשה היטלר שליט יחיד בארצו.

   

  היהודים תוארו בפי היטלר כתת-אדם (Untermenschen), כטפילים הרסניים וכאויביו הנצחיים של הגזע הארי. הוא סיפר כיצד ראה יהודים לראשונה, בבואו לווינה: "בכל מקום שבאתי, התחלתי לראות יהודים, וככל שהרביתי לראות, כן נבדלים נעשו בעיני משאר בני אדם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים