שתף קטע נבחר

הליכוד: הצבעה על פיזור הכנסת - בשבוע הבא

בישיבת סיעת הליכוד ננקב התאריך 18 ביוני כיום שבו תובא לקריאה טרומית ההצעה לפיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות. ח"כ שלום, שהניח את הצעת החוק: "הפור נפל. כל מה שמעניין את ממשלת אולמרט זו הישרדות בלבד". סיעת מרצ הודיעה כי אם "קדימה" לא תקבע מועד לפררימריס בהקדם - תעלה גם היא הצעה לפיזור הכנסת

קץ דרכה של הממשלה הנוכחית? עכשיו יש מי שנוקב בתאריך. בישיבת סיעת הליכוד עלתה בצהריים (יום ג') במלוא עוזה הדרישה לפזר את הכנסת הנוכחית ולהקדים את הבחירות.

 

ח"כ סילבן שלום, שהניח על שולחן הכנסת את הצעת החוק לפיזורה, אמר: "הפור נפל. ממשלת אולמרט הגיעה לסוף דרכה. כל מה שמעניין זה הישרדות והישרדות בלבד".

 

"ב-18 ביוני נביא את הצעת החוק לפיזור הכנסת כדי להתחיל בהליך מכובד וקצר כדי להגיע לבחירות מוקדמות כבר בחודש נובמבר בשנה זו", הבטיח שלום, שאמר כי הדשדוש הנובחי מזיק לישראל וגם לראש הממשלה ולממשלתו. "אני קורא לאולמרט שיביא לסיום כהונת ממשלתו בצורה ראויה, ולא בדרך שבה אולי נצטרך לראות ממשלה וראש ממשלה הולכים בבושת פנים", אמר.

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, אמר כי "טובת המדינה מחייבת הליכה לבחירות חדשות". לדבריו, לא ניתן להשאיר את הבעיות הבוערות של המדינה כמה שהכתיר כ"בני ערובה של שיקולים זרים". הוא הוסיף: "צריך ללכת לבוחר ולאפשר לו להקים ממשלה חדשה וחזקה שנהנית ממנדט ברור מהעם ויכולה לטפל בבעיות". הוא הודיע שהטיל על חברי הכנסת גדעון סער וסילבן שלום את המשימה לתאם תאריך מוסכם לבחירות עם שאר סיעות הבית.

 

יו"ר הסיעה, ח"כ גדעון סער, אמר כי "כל ילד במדינה יודע שהמצב הפוליטי הנוכחי אינו יכול להימשך".

הוא טען כי טובת המדינה מחייבת הליכה לבחירות חדשות. "נביא ברביעי הבא את הצעות החוק לפיזור הכנסת להצבעה בקריאה טרומית. אנחנו קוראים לסיעות אחרות ומדברים עם סיעות אחרות אשר גם להם יש הצעות דומות להעלות את הצעותיהן", אמר.

 

במקביל לדברים, הודיעה סיעת מרצ כי אם "קדימה" לא תקבע מועד לבחירות מוקדמות כבר במהלך חודש יוני - תעלה גם היא הצעה לפיזור הכנסת. ח"כ גלאון, יו"ר הסיעה, קראה לראש הממשלה להשעות עצמו לאלתר ולאפשר הקמת ממשלה חלופית.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. ב-18 ביוני מצביעים
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. לקבל מנדט מהעם
צילום: עופר עמרם
סער. כל ילד יודע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים