שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: עידו לביא

  סליחה שראיינתי

  ארז רותם עוזב את חדשות 2, אבל לאן שהוא לא ילך יגרר אחריו הראיון העצוב שעשה עם משה קצב. גלי ארזי, אשת חדשות מנוסה, ממליצה לו להודות בטעות ולהתנצל, כמה שיותר מהר

  החיים לא הוגנים. לפעמים טעות אחת שאנחנו, אנשי תקשורת, עושים, נדבקת אלינו כמו מסטיק לנעל, ובאותה שניה ההילה התדמיתית הזוהרת שלנו מתפחמת, וכל העבודה החשובה שעשינו, ההון שהוצאנו על סטייליסטים, יועצי תקשורת ומחוות חנפניות לכתבי רכילות הולכים פייפן.


  ארז רותם עם הזוג הנשיאותי. את הראיון הזה הוא לא ישכח (צילום: ערוץ 2)

   

  תשאלו את עינב גלילי, שאמרה פעם בראיון שהיא זוכרת איך היא הבריקה בתוכנית אחת של "משחק מכור", עם פאנצ'ים שהיא ואור ישראלי הקיאו עליהם דם במשך שבוע, אבל אף אחד לא זכר את זה, כי המלבישה של התוכנית בחרה לצייד אותה בווילון. תשאלו את טוביה צפיר, שבהתקף זעם אחד הרג את סבא טוביה. תשאלו את דודו טופז, שפעם קרא לתושבי מצודת זאב צ'חצ'חים. תשאלו את מאיה בוסקילה, שהחליטה בגיל 30 להתגייס לצה"ל.

   

  ארז רותם עוזב את חדשות 2, אבל מכל החשיפות והסקופים שהוא הניח על שולחן המנכ"ל בשבע ומשהו שנים שפרצוף המאפיה שלו עיטר את המסך, הדבר היחיד שעדיין ישתרך אחריו כמו פחית קשורה לאוטו – וגם יעשה את אותו הרעש, אגב – הוא הראיון הביזיוני ההוא עם נשיא המדינה לשעבר. בכל פעם שרותם יזוז מנקודה אלף לבית, בכל סקופ שהוא יהיה חתום עליו, בכל אייטם ששמו יוזכר, יישלף

  מהארכיון השם האמצעי החדש שלו. מה לעשות, רותם. אתה לנצח תיזכר כעיתונאי שעשה את זה עם משה קצב בעמידה בחצר.

   

  ועכשיו אתה עוזב את החברה, והולך למקום ש"יעניק לך אתגר רב". אז כדי להכין אותך לאתגר הרב שיעניק לך המקום החדש, בוא אני אעניק לך פְּרֶה-אתגר-רב לא פחות. תתנצל. באמת. תתתקשר למוספי השבת, תבטיח שתסכים להתפשט בשער ובפנים תגיד שאתה מצטער שהסכמת לעשות את הראיון הזה. שאתה מצטער שהסכמת לגלם את הפודל בהצגה שהעמידו הבוסים שלך, ולרחרח לקצב בין הרגליים.

   

  אחר כך תבטיח שלמדת מזה לקח חשוב בכל מה שקשור לעבודה עיתונאית. שלהבא, אפילו אם יתפרו לך ראיון בלעדי שתסרטו מראש יועצי התקשורת של איש נורא חשוב, אתה תדע להגיד להם לא, ותגיד אותו כל כך ברור, שאפילו משה קצב, אם לכאורה היתה נוצרת סיטואציה בה הוא היה מנסה לעניין אותך באיזה מהלך או לנפנף מולך במה שזה לא יהיה, יבין שהתכוונת ל'לא'.

   

  התנצלות לא מבטיחה שהאנשים שם בחוץ יאהבו אותך מחדש (בהנחה, כמובן, שהם אהבו אותך קודם, אבל זה כבר עניין של טעם), אבל הצופים שלך, לא משנה מאיזו עדה, מעריכים התנצלויות. בקשת סליחה כבר לא נחשבת לביטוי של חולשה או נחיתות, להיפך. היא מהלך לגיטימי וכמעט מתבקש במשחקי התן וקח שכל כך התרגלנו אליהם.

   

  סליחה היא משהו שיועצי תקשורת רושמים לך בדיוק כמו מה שרשמו היועצים של קצב ללקוח שלהם. למקום החדש שלך תגיע עם גיליון אישום נקי, כיאה לכתב פלילים, וגם הרווחת קצת חשיפה, מה רע. אם לא יסלחו לך, תמיד תוכל לבקש מהם בנימוס להיכנס לך בתחת.

   

  ואמא שלי היתה אומרת: אם הם לא נותנים לך שער, אפשר לחכות עם זה.

   

  גלי ארזי היא דמות בדיונית בטלנובלה "חשופים" , שמשודרת בימים א'-ה' ב-20:05 ב-HOT3, ובהזמנה מיידית ב-HOT V.O.D. ליעל בר זוהר אין קשר לעמדות המופיעות במדור זה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  ארז רותם. זו לא בושה להתנצל
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים