שתף קטע נבחר

אולמרט נתן "אור ירוק" לפריימריז בקדימה

בפגישה עם יו"ר הוועדה לענייני מפלגה הנגבי ויו"ר הסיעה אלי אפללו, אישר ראש הממשלה לפתוח במהירות בהליכים, שבסופם הוא עלול להיפרד מההנהגה. המטרה: להסיר את איום הפרישה של מפלגת העבודה. מקורביו: "לא נותרה לו ברירה. הוא חש שנעשה לו עוול ועדיין מאמין שיוכל להפוך את הקערה בעדות הנגדית של טלנסקי"

אחרי הקבינט ועזה   - מתפנים לצרות מבית: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נועד בצהריים (יום ד') עם יו"ר הוועדה לענייני מפלגה בקדימה, צחי הנגבי, ועם יו"ר הסיעה, אלי אפללו. השלושה דנו באפשרות להניע את הפריימריז במפלגה, כדי לבחור את מנהיגהּ או מנהיגתהּ. אולמרט, שנפגש לפני כן עם יו"ר הכנסת, דליה איציק, נתן "אור ירוק" לתחילת המהלך הפוליטי.

 

רוצים בחירות:

 

אנשיו של אולמרט רמזו לאחר קבלת ההחלטה כי הוא טרם הכריע בשאלה האם יתמודד בפריימריז. עם זאת, גורמים בכירים בקדימה המקורבים לראש הממשלה העריכו כי הוא הגיע להבנה שהקריירה הפוליטית שלו נגמרה וכי הוא לא יתמודד.

 

ח"כ הנגבי אמר בצאתו מן הישיבה: "ראש הממשלה הינחה אותי ואת אפללו לפעול במהירות לגיבוש כללי הפריימריז". הנגבי הוסיף כי בשבוע הבא תתכנס הוועדה לענייני מפלגה של קדימה לדיון ראשון מתוך סדרה של דיונים. לדבריו, בשלב הראשון יעסקו הדיונים בנושאי תקנון ורק לאחר מכן ניתן יהיה לקבוע מועד מוסכם לבחירות המקדימות.

 

"הוא חש שנעשה לו עוול, אבל אין לו ברירה", הסביר בשיחה עם ynet גורם בכיר בקדימה המקורב לראש הממשלה. לקראת החקירה הנגדית של עד המפתח בפרשת "מעטפות הכסף", מוריס טלנסק, הוסיף אותו גורםי: "אולמרט עדיין מאמין שהוא יוכל להפוך את הקערה, ולהוכיח את חפותו". 

 

בינתיים, המערכת הפוליטית כולה מצפה להחלטה הרשמית בעניין הפריימריז בקדימה.

במפלגת העבודה דורשים להאיץ מהלך להחלפתו של ראש הממשלה, ומאיימים לקדם את הצעת החוק לפיזור הכנסת, באם מפלגת השלטון לא תתארגן לבחירת היורש. 

 

לפיכך, ההתגמשות של אולמרט בעניין הפריימריז נועדה בעיקר למנוע את הפלת הממשלה מצד שותפותיו הבכירות.  


פורסם לראשונה 11/06/2008 15:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נושפת בעורף: לבני ואולמרט
צילום: AFP
מומלצים