שתף קטע נבחר

פיגוע פלילי: עו"ד יורם חכם נרצח בפיצוץ בת"א

סמוך לשעה 18:45 התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל-אביב רכב נוסע. הנהג, עורך הדין הבכיר יורם חכם, נהרג במקום ובמשטרה מעריכים כי הרקע למעשה פלילי. "חשבנו שמדובר בפיגוע, אבל ראינו את האוטו מרוסק לחלוטין ובתוכו שוכב אדם", סיפר ל-ynet, עד ראייה. מפקד מחוז תל אביב: "זהו ארוע חמור מאוד וכך נתייחס אליו"

מי רצה במותו של עורך הדין הבכיר? פיצוץ חזק ארע הערב (יום ד') ברכב שטח מסוג "איסוזו" שנסע ברחוב יגאל אלון בתל-אביב. עו"ד יורם חכם (53) מתל אביב, שנהג ברכב, נהרג במקום - והרכב המשיך בנסיעה עד שהתנגש במכונית חולפת. בשל מצב הגופה התקשו תחילה חוקרי המשטרה שהוזעקו למקום לקבוע בוודאות את זהותו של הנרצח, אולם כעבור זמן מה החלה התמונה להתבהר.


זירת האירוע, דקות אחרי הפיצוץ (צילום: אבי כהן)

 

תעודות שנמצאו ברכב ההרוס העידו כי הנרצח הוא עו"ד חכם. גם המכונית שבה ארע הפיצוץ נמצאת בבעלותו. שמו של חכם נקשר באחרונה בלפחות שני סכסוכים מתוקשרים, שהגיעו לכותרות העיתונים. באחד - הוא פוטר בידי אחד מלקוחותיו, העבריין אסי אבוטבול - והוחזר לתפקידו כעבור כמה ימים. בסכסוך אחר האשים אותו איש עסקים אמיד כי גזל את כספו ואף ניהל רומן עם אשתו. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

 

מפקד מחוז תל אביב, ניצב אילן פרנקו, אמר במקום הפיצוץ: "מדובר בארוע חמור מאוד וכך נתייחס אליו". הוא הגדיר את הארוע כ"פיגוע פלילי", אך סירב להתייחס לשאלה האם האיש שנהרג היה מאוים בידי גורמים שונים.

 

עדי ראייה סיפרו ל-ynet כי הפיצוץ ארע סמוך לשעה 18:45, בעת שהג'יפ נסע ברחוב יגאל אלון מכיוון צפון לדרום, כאשר עבר מול בניין מד"א. אנשים שהיו ברחוב החלו לברוח מהאזור. "נשמע פיצוץ עז, לא הבנו מאיפה הגיע הפיצוץ, בהתחלה חשבנו שמדובר בפיגוע, אבל ראינו את האוטו מרוסק לחלוטין ובתוכו שוכב אדם. אנשי מד"א הגיעו למקום במהירות והחלו לטפל בו", סיפר ל-ynet, אדם שהיה עד ראייה לאירוע.  

 

שופטים ועורכי דין - היסטוריה של קורבנות אלימות

 

"נשמע פיצוץ עז קרוב לבניין שלנו, מרחק של חצי דקה מאיתנו", סיפר איש מד"א אלון פרידמן, "מיד יצאנו למקום מצאנו אדם מוטל ברכב ללא רוח חיים. זה היה גבר מבוגר בסביבות שנות ה-50 לחייו. היו לו חבלות ודימום מאסיבי". חבלנים שהגיעו לזירת האירוע בדקו את האזור והבהירו כי אין חשש להמצאותו של מטען נוסף במקום.

 

 

 

לפני כחצי שנה נהרגו שני בני אדם בפיצוץ מכונית בה נסעו בעיר לוד, הרקע לאירוע היה פלילי. מחקירת האירוע התברר כי רכב פרטי שנסע ברחוב אלי כהן בעיר,

סמוך לשעה 01:30, התפוצץ, לאחר שככל הנראה הוצמד אליו מטען חבלה רב עוצמה. כתוצאה מהפיצוץ העז נשברו חלונות הבתים הסמוכים.  

 

אנשי המשטרה סיפרו אז כי הפיצוץ היה כה עז, עד שלשני נוסעי הרכב לא נותר כל סיכוי. לטענת גורם במשטרה, הרכב נראה "כמו לאחר חיסול בעזה".

 

כמה חודשים קודם לכן נפצע אדם באורח בינוני וארבעה לקו בחרדה, בפיצוץ שאירע במכונית נוסעת בצומת הרחובות בן-עמי ויהושפט במרכז עכו, סמוך למרכז המסחרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיצוץ
צילום: אבי כהן
צילום: צביקה טישלר
עו"ד חכם. נרצח בפיצוץ
צילום: צביקה טישלר
מומלצים