שתף קטע נבחר

איור: liquidlibrary

טיול משפחתי מתל דן ועד תל חי

בקי והמשפחה יצאו לטיול בן יומיים בשביל ישראל - מתל דן ועד תל חי. הם ממליצים על המסלול שמתאים לקטנים וגם לגדולים, עם הרבה טבע וסיפורי מורשת

לפני כמה שבועות יצאנו לטיול משפחתי בגליל במסלול מס' 1 של שביל ישראל - מתל דן ועד תל חי. היינו קבוצה די גדולה: 14 מבוגרים ו-9 ילדים בגילאים שבין 18 חודשים ועד 67 שנים.

 

חילקנו את המסלול לשני חלקים. ביום שישי צעדנו מבית אוסישקין לחניון המעין של קבוץ מעין ברוך. בדרך חצינו עדר פרות ודילגנו מעל מה שהן משאירות... שמענו סיפורי מורשת (מסבא רפי) על החרמון, חוות שבעא, הסכם סייקס-פיקו. עצרנו בדרך למנוחה קלה של תה צמחים ועוגיות תוצרת בית.

 

בלילה ישנו באוהלים בחניון המעין. הכנו ארוחת ערב נהדרת בפוייקה, לקטנים לא היתה סבלנות לחכות, אז הם הסתערו על עופות מהמנגל. בין לבין הילדים השתעשעו בתעלות המים, שחקו במטקות, עשו הדבקות ושמעו סיפורים. 

 

למחרת, בשבת, צעדנו מחניון המעין לבית הקברות של כפר גלעדי, דרך מטעי קבוץ מעין ברוך. אכלנו ארוחת בוקר בין עצי המישמש (הריקים מפרי), והמשכלנו ללכת בשטחי כפר יובל עד האריה השואג. בדרך שמענו שוב סיפורי מורשת ושורשים על סבא שלחם עם טרומפלדור, על השומר וגם על המילואימניקים ממלחמת לבנון השנייה שנהרגו בכניסה לבית הקברות.

 

חיפשנו בקרבת מקום קיוסק לגלידות ומצאנו בצומת הגומא. בדרך קיבלנו גם המלצות ממטיילים ללכת את המסלול השני בכיוון ההפוך - מקיבוץ יפתח לתל חי, בירידה ולא בעלייה. אנחנו בהחלט מתכוונים לנסות להתמיד ולצעוד את כל שביל ישראל, גם אם זה ייקח כמה שנים. היה כיף משפחתי.

 

בקי סייג, אזור המרכז

 

  • גיליתם פינת חמד קסומה בארצנו? ביליתם יום נפלא בטבע ואתם רוצים לחלוק? ואולי יש לכם רעיון מקורי לבילוי משפחתי? ספרו לנו!

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
קמפינג לכל המשפחה
צילום: יריב כץ
סיפורי מורשת בדרך. האריה השואג בתל חי
צילום: לע"מ
מומלצים