שתף קטע נבחר

צה"ל: סוכל פיגוע בחסות הירי מהרצועה

חיילי צה"ל זיהו דחפור חשוד, שניסה להתקרב לגדר בצפון הרצועה, ליד נתיב העשרה. מכלי הרכב נמלט אדם אחד - ונורה. הסברה היא כי מדובר בניסיון להחדיר דחפור ממולכד לישראל

בחסות הירי - ניסיון פיגוע תופת. תחת מטחים כבדים מאוד של ירי מרגמות ורקטות לעבר "עוטף עזה" ניסו בצהריים (יום ה') מחבלים מהרצועה להחדיר ככל הנראה רכב תופת לתחומי ישראל. הארגונים הפלסטינים נמנעו מלהתייחס לתקרית.

 

חיילי צה"ל זיהו דחפור חשוד שניסה להתקרב לגדר המערכת בצפון הרצועה, לא הרחק מהיישוב נתיב העשרה. בשלב כלשהו הדחפור עצר, כ-100 מטרים מהגדר, ואדם נראה נמלט ממנו. החיילים ירו לעבר אותו אדם ופגעו בו. הדחפור התלקח ועלה באש. איש מהחיילים לא נפגע בתקרית.

 

פיגוע באמצעות רכב תופת מוסווה הוא אחד התרחישים הקשים שעימם מתמודדים באחרונה חיילי צה"ל בגבול הרצועה. לפני כמה שבועות, ערב חג הפסח, היה ניסיון שכזה לפגוע בחיילים המוצבים במעבר כרם שלום. 13 חיילים נפצעו בפיצוץ שתי מכוניות תופת במסוף, סמוך לגדר המערכת עם דרום רצועת עזה.

 

במקביל לפריצת שיריונית תופת למקום - נפתחה אש לעבר החיילים. המחבלים ניסו ככל הנראה לחדור למעבר בחסות הערפל הכבד ששרר באזור בשעת בוקר מוקדמת. בצה"ל אמרו כי

מדובר בניסיון פיגוע משולב שככל הנראה תוכנן זמן רב מראש. ההערכה היא כי כוונת המחבלים היתה לבצע מסע הרג במסוף ואף לחטוף חיילים.

 

לפני כשלושה שבועות פוצצה משאית תופת ובה כ-4 טונות חומרי נפץ במעבר ארז, שבצפון הרצועה. חיילי צה"ל באזור לא נפגעו. הפלסטינים דיווחו כי היה זה פיגוע משולב של ירי והתאבדות, ובמקום נהרג אחד החמושים הפלסטינים. פלוגות אל קודס של הג'יהאד האיסלאמי וגדודי חללי אל אקצה לקחו אחריות על ניסיון הפיגוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדחפור השרוף, לאחר התקרית
צילום: דובר צה"ל
כוח צה"ל באזור נתיב העשרה
צילום: שולה מרגלית
מומלצים