שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  מחקר: יום שישי ה-13 - לא מה שחשבתם

  שילוב בין יום שישי ל-13 בחודש (כפי שיקרה היום) נחשב בעיני רבים ליום מבשר רעות, יום של תקלות ואסונות שבו עדיף להיזהר כמה שיותר. אך מחקר חדש שפורסם על ידי חברות ביטוח בהולנד קובע כי יום שישי ה-13, הוא דווקא יום בטוח יותר באופן ממוצע מימי שישי אחרים.

   

  מממצאי המחקר עולה כי בשנתיים האחרונות קיבלו חברות הביטוח 7,800 דיווחים בממוצע בכל יום שישי, אך בימי שישי שהם גם ה-13 בחודש - ירד מספר הדיווחים ל-7,500 בממוצע.

   ירידות דומות נרשמות גם במספר הדיווחים על שריפות וגניבות. עם זאת, עלות הנזקים הנגרמים במצטבר בימי שישי ה-13 גבוהה מעט יותר מהממוצע בימי שישי אחרים.

   

  "קשה לי להאמין שהירידה בתאונות ובאסונות אחרים ביום שישי ה-13 נגרמת מכך שאנשים זהירים יותר ומעדיפים להישאר בבית. אבל באופן סטטיסטי, זו עובדה שהנהיגה הופכת למעט יותר בטוחה בימים האלה", אמר עורך המחקר אלכס הון.

   

  על פי ד"ר דונאלד דוסי, פסיכותרפיסט המטפל בפחדים, כ-8% מהאמריקנים מאמינים באמונה התפלה הקשורה ליום שישי ה-13, ייתכן שמדובר האמונה התפלה הנפוצה ביותר בקרב האמריקנים. כ-21 מיליון אנשים אוחזים באמונה אשר מונעת מהם ללכת לעבודה באותו היום, חלקם לא ייצאו כלל מהבית ובטוח שלא יקבעו לעצמם אירועים חשובים ולא יחתמו על חוזים.


  פורסם לראשונה 12/06/2008 22:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים