שתף קטע נבחר

"המודיע": אסור לקנות את רשת שפע שוק

החרדים מחדשים את מאבקם בדודי ויסמן: בעמוד הראשון של העיתון החרדי "המודיע" פורסמה ידיעה ובה נכתב, כי אנשי המערכה למען השבת מזהירים שמי שירכוש את שפע שוק שם כספו על קרן הצבי"

זרמים בעדה החרדית מחדשים את מאבקם בדודי ויסמן, בעל השליטה בדור אלון, המחזיקה גם ברשת השיווק שפע שוק. היום (ו') פורסמה בעמוד הראשון של העיתון החרדי "המודיע" ידיעה ובה נכתב כי "אנשי המערכה למען השבת מזהירים כי מי שירכוש את שפע שוק שם כספו על קרן הצבי".

 

למעשה, כותב המודיע, הרוכש יהיה שותף להמשך חילול השבת, שכן כך יאפשר לוויסמן להמשיך ולהפעיל את סניפי AM PM בשבת.

 

הידיעה, כך נכתב במודיע, באה בעקבות פרסומים בעיתונות הכלכלית בשבועות האחרונים, לפיהם מנסה ויסמן להיפטר מהסניפים החרדיים של שפע שוק וכי הוא נמצא במגעים עם רמי לוי, מבעלי שיווק השקמה ועם זאכי שלום, הבעלים של חצי חינם. לוי הכחיש ידיעות אלה.

 

"יצא המרצע מן השק, בדור אלון רוצים להתפטר משפע שוק", נכתב ב"המודיע". במודיע טענו עוד כי כל הפרסומים לפיהם ויסמן סוגר סניפים של רשת AM PM לא היה בהם ממש.

 

על הידיעה חתום "סופר המודיע", ובניגוד לידיעות קודמות שעסקו באותו מאבק, כאן לא מצוטטת ועדת הרבנים לקדושת השבת, הגוף הרשמי המאחד את כל הזרמים בעדה החרדית, אלא "אנשי המערכה למען השבת". גורמים בעדה הסבירו כי למעשה הדבר מסמל שרק זרם חסידי גור עומד מאחורי הקריאה. גם העובדה כי ידיעה מסוג זה לא פורסמה בעיתון החרדי יתד נאמן, השייך לזרם הליטאי, אלא רק במודיע המזוהה עם חסידי גור מעידה על כך.

 

בידיעה במודיע נכתב עוד כי אסור לקיים מסחר עם שפע שוק. בנוסף רומזים במודיע כי יש כאן הולכת שולל: "ייתכן ואקט המכירה אינו אלא תעתוע בלבד והכוונה היא להעביר את הסניפים לאיש קש".  

 

הסכסוך בין החרדים לדודי ויסמן החל לאחר שדור-אלון רכשה את רשת השיווק AM PM, המפעילה סניפים בשבת. יצויין כי העדה החרדית מעולם לא הטילה על שפע שוק חרם במובן הדתי של המילה, וגם לא קראה רשמית להטיל עליה חרם צרכני, אך בפועל, גרמו הצהרות של רבנים נגד הרשת לחלק מהציבור החרדי לנטוש את סניפי שפע שוק. הסכסוך אף הביא להתפטרותו של מנכ"ל הרשת, אורי קמינסקי. לאחרונה היה נראה כאילו הסכסוך הסתיים, וברחובות החרדיים פורסמו פשקווילים שקראו לציבור החרדי לחזור ולרכוש ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הפגנות בשפע שוק: זה מתחיל שוב?
צילום: דן בן-נון
מומלצים