שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישראלי וגרמנייה התאהבו בזכות אמונה משיחית
  ירון מזרחי, יהודי משיחי מישראל, הכיר את איזבל מגרמניה דרך אתר אינטרנט בינלאומי המשדך בין מאמינים משיחיים. כעבור שנה ושבעה חודשים נישאו, והם חיים ועובדים בתל אביב
  חודשיים לאחר שנרשם לאתר היכרויות של מאמינים משיחיים, בינואר 2004, נתקל ירון מזרחי בפרופיל של איזבל, נערה זהובת שיער מגרמניה, בדיוק בגילו, והחליט לפנות אליה. איזבל, שבדיוק בדקה את תיבת ההודעות שלה, ענתה לו לאחר מספר דקות. "אהבתי את הפרופיל שלו כי הוא נראה לי אמיתי", היא מספרת. אבל היא גם חששה, כיוון שידעה שאם יתפתח ביניהם משהו רציני, תצטרך לעזוב את חייה בגרמניה ולעבור להתגורר בישראל. אבל לדבריה, היא שמה את מבטחה באל וחשה ש"הוא" בסדר עם זה.

   

  ירון, בן 31, משתייך לקהילה המשיחית ביפו, שתכליתה היא האמונה במשיחיותו של ישוע מנצרת, על בסיס התנ"ך והברית החדשה. חברי הקהילה אינם מגדירים את עצמם כנוצרים, אלא כמאמינים משיחיים. הוא הפך למאמין בגיל 16 למרות שבא מבית יהודי ששמר מסורת. אמו היתה מאמינה משיחית עוד לפני נישואיה ולא הפריע לה לשמור מסורת יהודית, כל עוד זה לא יתנגש עם אמונותיה בישוע. "בימי שישי אבי היה עושה קידוש ואמי היתה מדליקה נרות", מספר ירון ומוסיף: "בפסח אכלנו רק מצות, ביום כיפור צמנו ובחנוכה הדלקנו חנוכיה".

   

  כל חייו ביקש מאלוהים חברה, וקיווה שמאוחר יותר גם תהפוך לאשתו. "לקח 12 שנה לאלוהים להיענות לתפילותיי, ואני מודה לו שנתן לי את הסבלנות לחכות", הוא אומר. ירון נרשם לאתר ההיכרויות לאחר שלא הצליח למצוא אשה וזוגיות. "הכנסיה שלי קטנה", הוא מסביר את הצטרפותו לאתר, "ואין בה הרבה בנות בגילי".

   

  שני ג'ינג'ים בלי טלוויזיה

  הוא ואיזבל התכתבו במשך כחודשיים, מחליפים ביניהם תמונות ומשוחחים בטלפון. במהלך תקופה זו למד כל אחד מהם הרבה לגבי המשפחה, העבודה, הקהילה ועל החיים של הצד השני, והם גילו שיש להם הרבה במשותף: "לשנינו אין טלוויזיה, שנינו בעלי שיער ג'ינג'י, והפכנו להיות מאמינים באותו גיל", אומרת איזבל.

   

  עבר זמן, וירון ביקש לזרז את העניינים. "שאלתי את איזבל מתי היא חושבת שנוכל להיפגש", הוא מספר, אבל איזבל ענתה שרק בחופשת הפסח יהיה לה זמן פנוי. ירון לא הצטער, היה זה עיתוי טוב גם מבחינתו, היות שגם לו היתה חופשה בחג. הוא קנה כרטיס טיסה לגרמניה, ואיזבל חיפשה מקום שבו הוא יוכל ללון במשך שהותו שם.

    

  לפני הפגישה הראשונה בגרמניה חששו שניהם שאולי הם לא יפגשו אף אחד בשדה התעופה. אבל ירון נחת בגרמניה, ואיזבל אכן חיכתה לו. כך הם בילו יחד שבוע והעמיקו את הקשר ביניהם. "פגשתי את קרובי משפחתה וחבריה וגם ביקרתי בקהילה של איזבל", נזכר ירון ומוסיף, "במשך שבוע ימים בילינו ביחד כ-12 שעות ביממה וגילינו שיש לנו שפה משותפת, שלא משעמם לנו לרגע". איזבל הרגישה שירון הולך ומתאהב בה.

   

  בתום הביקור התקשה ירון להיפרד, אבל הם החליטו יחד להיפגש בישראל בקיץ שלאחר מכן. הם המשיכו להתכתב ולשוחח בטלפון עד אוגוסט, זמן הגעתה של איזבל לארץ הקודש, בפעם הראשונה בחייה. "זה החודש החם ביותר בישראל, אבל עמדתי בו בצורה לא רעה", היא נזכרת. הם טיילו במקומות רבים, ואיזבל למדה להכיר את משפחתו ואת חברי קהילתו של ירון. נראה שהקשר עומד להתפתח: "לקראת סוף הביקור שלה החלטנו שאיזבל תבוא לביקור ארוך יותר, לבדוק אם היא מסוגלת להתמודד עם צורת החיים בישראל", אומר ירון.

   

  הם מצאו בית חולים בו תוכל איזבל להתנדב וגם אולפן ללימוד עברית, והסכימו ביניהם שהיא תשוב לישראל בפברואר 2005, למשך שלושה חודשים.

   

  אבל הגעגועים לאיזבל גברו. לאחר שנפטר אביו של ירון ממחלת הסרטן, באוקטובר 2004, חזר ירון לפגוש את אהובתו בגרמניה. "שמחתי שאבי הספיק לראות אותה לפני שנפטר. הביקור שלי בגרמניה היה קצר, משום שהייתי צריך לעזור לאמי בבית", הוא אומר בעצב.

   

  איזבל שבה לישראל בפברואר שלאחר מכן, לשלושה חודשים, כמתוכנן. היא למדה קצת עברית והכירה מעט את החיים בארץ. במהלך תקופה זו החליטו השניים להינשא.

   

  "הבאנו את ההחלטה הזאת לפני אלוהים בתפילה ובצום", מספר ירון, "ביקשנו ממנו שימנע מאיתנו לעשות טעות, ואם זה לא רצונו - שיראה לנו זאת".

   

  ברית עד שהמוות יפריד, אסור להתגרש

  ספטמבר הגיע, ולאחר שנה ושבעה חודשים של היכרות, בהיותם בני 28, נישאו ירון ואיזבל בגרמניה. "הגיעו מאמינים מישראל וקרובי משפחה מארצות שונות בעולם. זה היה יום יפה מאוד וגם ארוך, כיוון שהחתונה החלה באחת בצהריים והסתיימה באחת לפנות בוקר", מתאר ירון את היום הגדול בחייו. מטרת הנישואים המשיחיים היא לכרות ברית בין בני-הזוג ובינם ובין אלוהים. ברית זו היא נצחית, עד שהמוות יפריד ביניהם, ואין להתגרש.  "אמרתי כן לירון ולחיים בישראל". איזבל וירון

   

   

  באפריל, לאחר שאלוהים כנראה לא הביע התנגדות, התארסו השניים. "אמרתי כן לירון ולחיים בישראל", אומרת איזבל, "אני בטוחה שזו ההחלטה הנכונה. אמנם הפסדתי הרבה דברים בגרמניה, אבל הרווחתי אותו. הוא האיש שאני אוהבת", היא מוסיפה. 

   

  טבעות נישואים נקנו זמן קצר לאחר מכן, והאירוסים נחגגו בבית הקהילה בישראל, עם חברים וקרובי משפחה. איזבל חזרה לגרמניה, כך שהשניים לא התראו כארבעה חודשים לפני מועד הנישואים.  

   

  מספר ימים לאחר החתונה טסו איזבל וירון לשווייץ ושהו עשרה ימים בהרים, בבקתת עץ של חברה של איזבל. "הרגשתי כל כך טוב להיות נשוי לאיזבל עד שהתעצבתי כשחשבתי על כל אלה שאינם נשואים. ראיתי שזו ברכה גדולה מאוד שאלוהים נתן לנו, והייתי רוצה שכולם ייהנו מהברכה הזו", הוא אומר.

   

  ירון ואיזבל גרים בתל אביב ועובדים בתחום המכירות לחו"ל. "אני עובד מול יפן והמזרח הרחוק ואיזבל עובדת מול אירופה וארצות הברית", הוא מסביר. "כך מפגישים בין מזרח ומערב".

   

  "אנחנו מודים לאלוהים על שנתן לנו במתנה זה את זה ומכירים טובה לאותם המאמינים שהקימו אתר היכרויות למאמינים", אומר ירון, שבאחרונה הקים יחד עם אחיו אתר היכרויות למאמינים משיחיים בעברית.

   

  "אנחנו מקווים שהסיפור שלנו יעזור לכולם לא לאבד תקווה ושנמשיך להאמין שאלוהים הוא טוב", הם מסכמים.

   

  • יש לכם סיפור היכרות מרגש / משעשע / מיוחד במינו? הצעתם נישואים באופן יוצא דופן? כיתבו לנו את הסיפור בצירוף תמונות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ישראלי וגרמנייה התאהבו בזכות אמונה משיחית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים