שתף קטע נבחר

אולמרט: "שליט חלק בלתי נפרד מתהליך הרגיעה"

בירושלים מבהירים היום כי שחרור החייל החטוף גלעד שליט מהווה חלק מהסכם התהדיה. שליט אמור להשתחרר בשלב השני של העסקה, במקביל לפתיחת מעבר רפיח

גורמים רשמיים בכירים ביותר מבהירים הבוקר (יום א') כי החייל החטוף גלעד שליט הוא חלק מעסקת התהדיה. "בלי גלעד שליט בשלב השני של העסקה, היא לא תתקיים". הגורמים שוללים את הפרסומים שמקורם במצרים ובחמאס, לפיהם שליט לא כלול בעסקה.

 

היום יגיעו לקהיר שליחי חמאס כדי לקבל את התביעות הישראליות משר המודיעין המצרי, עומר סולימאן. על-פי הגורמים הישראלים, המשא ומתן לשחרור שליט יתקדם במקביל לקידום פתיחת מעבר רפיח בשלב השני של התהדיה.

 

אביו של גלעד, נועם שליט העדיף הבוקר שלא להגיב על הדיווח. עם זאת הוא הוסיף כי לא קיבל כל עדכון חדש מירושלים, על פרטי התוכנית לשחרורו של גלעד, במסגרת הסכם הרגיעה.

 

רה"מ אהוד אולמרט התייחס לשחרורו של החייל החטוף בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "גלעד שליט הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הרגיעה".

 

אולמרט התייחס גם למצב בעזה: "אם ניתן להפסיק בדרך של הפסקת אש-מה טוב. אם לצערנו ההתנהלות בשטח לא תוכיח שהפסקת הטרור מתבצעת, אז ממשלת ישראל תדע לעצור אותו באמצעים אחרים. שום גורם אחר, שום דבר אחר ושום שיקול אחר כולל שיקול פוליטי לא עיכב את קבלת ההחלטה הזו. דברים שנאמרו בנושא הזה היו מיותרים וחסרי שחר. המצב סביב עזה בלתי נסבל".

 

בתוך כך, מתרבים הסימנים כי עסקת השבויים בין ישראל לחיזבאללה נמצאת בישורת האחרונה. שליח ראש הממשלה לשחרור השבויים והנעדרים, עופר דקל, יצא הבוקר לחו"ל כאשר מטרת נסיעתו אינה ברור. לשכת ראש הממשלה סירבה להוסיף פרטים בעניין הנסיעה. "ידיעות אחרונות" דיווח כי ביום שלישי הקרוב ייפגש ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם בני משפחתו של הנווט השבוי רון ארד וידווח להם על ההתקדמות במשא ומתן לשחרורם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר.

 

אולמרט צפוי להציג בפני משפחת ארד את האפשרות לפיה ישוחרר המחבל סמיר קונטאר, שרצח את בני משפחת הרן בנהריה. קונטאר ממשלת ישראל קבעה בעבר כי קונטאר ישוחרר רק בתמורה למידע על גורלו של ארד.  

 

בלשכת ראש הממשלה דוחים את הפרסום, לפיו בימים הקרובים, יכונס הקבינט לביטחון לאומי כדי לאשר את שחרורו של קונטאר. בלשכת ראש הממשלה לא ידעו לדווח על המועד בו יכונס הקבינט.  

 

בירושלים מעריכים כי חיזבאללה מוכן להשלים את עסקת חילופי השבויים. לפני כשבועיים עשה הארגון מחווה כשהעביר רקמות וחלקי גופות של חיילי צה"ל שנהרגו בלבנון, שעות אחדות לאחר ששוחרר המרגל ניסים נאסר והוחזר ללבנון דרך מעבר נאקורה. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הצהיר לפני שבועות אחדים שקונטאר עתיד לשוב בזמן הקרוב לביתו בלבנון.

 

בהכנת הידיעה השתתף: אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
רגיעה בלי גלעד?
צילום: נועם רותם
אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים