שתף קטע נבחר

נציג משפחת ארד: הכל אחיזת עיניים

יו"ר עמותת "לחופש נולד", עו"ד אליעד שרגא, הגיב לפרסום על כך שראש הממשלה יעדכן את משפחת הנווט השבוי, שחיזבאללה לא יעביר מידע בעניין רון ארד: "זה מוכיח עד כמה נמוכה הרמה המוסרית של הבטחות המדינה. הכל אחיזת עיניים"

הפרסום ב"ידיעות אחרונות" לפיו ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי להיפגש עם בני משפחתו של הנווט השבוי רון ארד וייתכן שיעדכן אותם שחיזבאללה אינו מסוגל לספק מידע על גורלו, עורר זעם בסביבת משפחת ארד. עו"ד אליעד שרגא, יו"ר עמותת "לחופש נולד" ונציגה של משפחת ארד, אמר הבוקר (יום א') ל-ynet כי "זה מוכיח עד כמה נמוכה הרמה המוסרית של הבטחות המדינה".

 

מאז עסקת חילופי השבויים, שבה הושבו ארצה ארונות שלושת חיילי צה"ל, בני אברהם, עומר סואעד ועדי אביטן, והשבוי הישראלי אל"מ (מיל') אלחנן טננבוים, בתמורה ל"קלפי המיקוח" הבכירים ששוחררו, מוסטפא דיראני, והשייח עבד אל-כרים עובייד, ואסירים נוספים, ממתינה משפחת ארד לחלקה השני של העסקה, באכזבה רבה לטענת שרגא.

 

לדבריו, "הובטח שדיראני ועובייד יימסרו כשלב ראשון בעסקה.

הם הובאו במיוחד כדי שניתן יהיה לדעת מה עלה בגורלו של רון וכדי לשמש כקלפי מיקוח בכל עסקה. כל השלב השני בעסקה הוא אחיזת עיניים. כל כולו נועד להרגיע את הרוחות בישראל ובלבנון". עו"ד שרגא מציין כי העמותה ממשיכה בעבודתה ומקבלת מידע רב גם ממדינות כמו איראן, סוריה ולבנון, שנבדק באופן קבוע.

 

חברו של רון ארד מקורס טיס, רונן מירב, מנסה להרגיע את הרוחות וטוען שאין לקפוץ למסקנות לפני פגישת אולמרט עם משפחת ארד. "מה שעומד על הפרק זה המחויבות של המדינה לטפל בחטופים גולדווסר ורגב, ואני מניח שעל הרקע הזה הוא החליט להיפגש עם משפחת ארד. אני נמנע כל הזמן מלהציב את רון ארד אל מול יתר החטופים. נכון שאני חבר שלו, אבל המחויבות היא כלפי כל החטופים - אסור לנו לתת לנסראללה ליצור חיץ בתוכנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד שרגא. "אחיזת עיניים"
צילום: גיל יוחנן
ארד. 22 שנים בשבי
מומלצים