שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גפני: הדחת הרב שרמן מגוחכת, להפוך אותה
  נציבת תלונות הציבור על השופטים, השופטת שטרסברג-כהן, הורתה לפתוח בהליך הדחה נגד הרב אברהם שרמן, שפסל את גיורי הרב דרוקמן. ח"כ גפני פנה אליה במכתב חריף: "עשית זאת כתוצאה ממסע ההסתה התקשורתי, שיקלי שוב את עמדתך"

  הדים נזעמים ברחבי העולם החרדי בעקבות המלצתה של השופטת שטרסברג-כהן על סיום כהונתו של הדיין אברהם שרמן. במכתב חריף שמשגר ח"כ משה גפני (דגל התורה) לנציבות תלונות הציבור על השופטים, בראשה מכהנת השופטת (בדימוס) טובה שטרסברג-כהן, דורש גפני מהשופטת לחזור בה מהחלטתה להמליץ על הדחתו של הדיין שרמן בעקבות פסק הדין שנתן בבית הדין הרבני הגדול הפוסל את גיוריו של ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן. את נימוקיה של השופטת מכנה גפני "מגוחכים" ואת החלטתה - "קיצונית", וכותב כי לא האמין למראה עיניו כאשר קרא את הדברים שהוחלטו על ידה. יצוין, כי החלטתה של השופטת להמליץ על הדחתו של שרמן הגיעה בעקבות תלונת הרב דרוקמן על הרב שרמן אשר טען כי בדברים שכתב עליו בפסק דינו, יש בהם משום "דברי בלע" ופגיעה בשמו הטוב.

   

  במכתבו, מציין גפני כי המלצתה של השופטת נובעת לדעתו ככל הנראה מהשקפת עולם פסולה וכתוצאה מסחף של מסע ההסתה התקשורתי: "החלטתך בנושא הנדון להדיח דיין מרכזי בבית הדין הרבני הגדול מנימוקים שספק רב באם היו מהווים עילה אף להערה או נזיפה, לאחר עשרות שנות כהונה, מהמשובחים שידעה המערכת השיפוטית בישראל, גורמת לי לחשוב אחת משתיים, או שאף לך, כבוד הנציבה, אג'נדה בנושא הגיור שהשפיעה על החלטתך, או שנסחפת עם מסע ההסתה התקשורתי כנגד פסק הדין של ההרכב בבית הדין הרבני הגדול בראשות הרב שרמן".

   

  את מכתבו חותם גפני בפנייה לשופטת ש"תשקלי מחדש את עמדתך שעל פניו נראית כחסרת פרופורציה, אלא אם כן היא נובעת מהשקפת עולם, שאף את אומרת בנימוקייך שאין זה בסמכותך ומן הראוי שלא תשפיע על החלטתך".

   

  את הדברים מפרסם גפני בביטאונה של תנועת דגל-התורה "יתד נאמן" וגם הרב הראשי ובג"ץ זוכים שם למתקפה חריפה. בכתבה המתפרסמת היום (א') מציין הביטאון כי רבנים ודיינים שונים פנו בדרישה לרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב שלמה משה עמאר שיביע את תמיכתו הציבורית בפסק הדין שניתן על ידי הרב שרמן ושאר חברי ההרכב ואף יפעל לכדי ביצועו המעשי. "אולם, עד עתה הרב הראשי לא הביע כל תמיכה בפסק הדין, וטענת רבנים ודיינים, הדבר הביא להמשך ההסתה הגדולה שהגיעה לשיאה בהחלטה זו של השופטת", כותב הביטאון.

   

  עוד מאשים הביטאון כי הימנעותו של הרב הראשי מלצדד בפסק דינו של הרב שרמן, אף גרמה למתן צו ביניים על ידי בג"ץ עד לדיון נוסף- למניעת רישומה של "הגיורת" הפיקטיבית שביצע חיים דרוקמן, לרשימת פסולי החיתון. "בכך נענה בג"ץ למסע ההכפשה חסר התקדים נגד בית הדין הרבני הגדול ולעותרים, בהם ארגוני הנשים", נכתב.

   

  בן ששון לשר המשפטים: לסיים כהונת שרמן

  ובמקביל, לאור החלטתה של השופטת שטרסברג-כהן פנה יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, ח"כ מנחם בן ששון, במכתב לשר המשפטים, דניאל פרידמן בדרישה לאמץ את החלטת הנציבות ולהביא לוועדה לבחירת דיינים הצעה לסיים את כהונתו של הרב שרמן כדיין, זאת מתוקף הסמכות המוקנית לו בחוק לעשות זאת. בשל ההתפתחויות, הודיע בן ששון כי הוא אף מתכוון לכנס את הוועדה לדיון חירום בנושא.

   

  "כבוד הנציבה מדגישה את החומרה המשמעתית שבמעשה הרכב בית הדין בראשות הרב שרמן וביוזמתו, ומכאן החיוניות להמשיך במהלך שתכליתו לשדר נחישות כנגד פריעת חוק וסדרי שיפוט תקינים", כותב בן ששון במכתבו לשר המשפטים. עוד הוא מוסיף כי "הנזק שעלול להיגרם מגרירת מהלך כהמלצתה של הנציבה, עלול להקרין ספק במעשה ההתגיירות של עשרות אלפים. השלמת הליך לקראת ההדחה חיונית בעיני, כדי להבהיר את התמיכה במוסדות הגיור הממלכתיות ובתקפות סמכותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  גפני. "החלטה קיצונית"
  צילום: גיל יוחנן
  שטרסברג-כהן. פתחה בהליך
  צילום: עמית שאבי
  מומלצים