שתף קטע נבחר

עוד בכיר בלשכת נתניהו יוחלף: יועץ התקשורת

לאחר שראש מטהו וראש לשכתו של יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, עזבו את תפקידם ועוררו סערה, מגיע תורו של יועץ התקשורת הצמוד, אופיר אקוניס. בחודשים האחרונים ייעצו גורמים שונים לנתניהו להחליף את אקוניס וזה החל בחיפושים

עכשיו גם הדובר הולך. אחרי שנים של נאמנות כמעט עיוורת, יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, מחפש מחליף ליועץ התקשורת הצמוד שלו, אופיר אקוניס. כך נודע בצהריים (יום א') ל-ynet. זה קורה לאחר שבאחרונה עזבו את לשכת נתניהו ראש מטהו וראש לשכתו, עזיבה שחוללה סערה.

 

בשבועות האחרונים מתקיים בלשכת נתניהו מהלך שנועד "לשדרג" את מעמדו של אקוניס לתפקיד בכיר יותר לכאורה. אם יימצא תפקיד כזה ואם כל הפרטים ייסגרו לשביעות רצון כל הצדדים, הרי שלנתניהו צפוי להתמנות יועץ תקשורת חדש.

 

בחודשים האחרונים ייעצו גורמים שונים לנתניהו להחליף את יועץ התקשורת שלו.

 

כמה מהפרשיות שנקשרו לנתניהו בתקופה האחרונה נגמרו במשברים, שלדעת הגורמים לא הסתיימו בטיפול תקשורתי טוב מספיק מבחינת נתניהו. כמו כן, נקשר שמו של אקוניס למריבות ולתככים פנימיים בלשכת יו"ר הליכוד והיה ברור כי בסופו של יום יצטרך נתניהו למנות לו יועץ תקשורת חדש.

 

אופיר אקוניס צמוד לנתניהו בשנים האחרונות ובסערות שעברו על הלשכה, במהלכן עזבו את יו"ר הליכוד יועצים בכירים לא מעטים. לפחות בחלק מהעזיבות נטען, כי אקוניס היה מעורב בהן כחלק ממאבקי כוחות בלשכה. בשנים האחרונות הביע אקוניס רצון להתמודד לרשימת הליכוד לכנסת הבאה ועל מנת שיוכל לעשות זאת, ייאלץ ככל הנראה לעזוב את הלשכה בשלב מסוים.

 

בינתיים, אקוניס ממשיך בתפקידו עד אשר יימצא לו תפקיד מתאים, בכיר יותר, כדוגמת סמנכ"ל הסברה של תנועת הליכוד.

 

החלפתו של אקוניס אמורה לרענן את השורות בלשכת נתניהו באנשים "רעבים יותר". בשבועות האחרונים כבר התקיימו מגעים עם כמה דוברים פוטנציאליים ובהם יוסי לוי, לשעבר דוברו של אביגדור ליברמן.

 

אקוניס מסר ל-ynet: "לקראת הבחירות המתקרבות, נשקלת האפשרות להרחיב את מערך התקשורת וההסברה של הליכוד. בתוך כך, נשקלת האפשרות להקים אגף תקשורת והסברה בליכוד בראשותי". גורמים בכירים בליכוד ציינו כי גבוהים הסיכויים לכך שאקוניס יודיע על החלטתו לרוץ לרשימת הליכוד לכנסת ה-18 בתקופה הקרובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. מתמודד עם עזיבות
צילום: גיל יוחנן
צילום: אביגיל עוזי
אקוניס. ירוץ לכנסת?
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים