שתף קטע נבחר

קמפיין: חופה מסורתית - "נגד המונופול המושחת"

"המצב כיום בארץ הוא שיותר מ-20% מהזוגות שמתחתנים בשנה עושים זאת ללא הרבנות. לישראלים פשוט נמאס ממסע ההתעללויות המתמשך שהרבנות כופה על זוגות הרוצים להתחתן" - בתנועה הקונסרבטיבית מנסים להעמיד אלטרנטיבה

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) עלתה היום (א') בקמפיין המשלב פרסום באינטרנט, בדפוס, בסלולארי וברדיו. המטרה: לחשוף זוגות ישראלים צעירים לעובדה שהם יכולים להתחתן בדרך יהודית, ישראלית ומודרנית, המותאמת עבורם, אך אינה מאבדת מדרך המסורת היהודית. הקמפיין, שכותרתו "חופה מסורתית – ככה ישראלים מתחתנים", פונה לזוגות המבקשים לשלב בין המסורת יהודית לבין ערכי שוויון ומודרניות ומציע להם להתחתן בחופה מסורתית.

 

בתנועה המסורתית מקווים כי הקמפיין החדש ייצור מודעות גדולה יותר בקרב הציבור הישראלי ומקבלי ההחלטות במדינה לגבי האפשרויות השונות העומדות בפני המעוניינים להינשא. "השאיפה היא כי בקרוב תוגש הצעה לשינוי החוק הקיים לפיו נישואי יהודים בישראל הם בשליטה בלעדית של הרבנות", נמסר. "מדובר במונופול מהסוג הגרוע ביותר. כזה המייצר שחיתות, סיאוב וחוסר הבנה כלפי הציבור הפונים", מסביר מזכ"ל התנועה, עו"ד יזהר הס. עוד הוסיף הס ש"בכל תחום, ברגע שתהיה תחרות אמיתית, כזו המוכרת על ידי רשויות המדינה, התנאים והיחס לציבור המתחתנים מצד הרבנות יהיה שונה לחלוטין".

 

בתנועה המסורתית מבהירים כי המטרה היא לשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה יחד עם פתיחות לעולם המודרני. רבני התנועה, כך נמסר, שמים את הדגש על השאיפה לשיווין במעמדה של האישה ועל פי חזון זה, מציגים בפני בני הזוג אפשרויות שונות לקביעת אופן התנהלות הטקס, זאת בהתאם להשקפותיהם הדתיות. אחת ממטרותיה של התנועה היא להעמיד אפשרות בעבור הזוגות המתחתנים, כזו שאינה עוברת דרך הרבנות. "המצב כיום בארץ הוא שיותר מ-20% מהזוגות שמתחתנים בשנה עושים זאת ללא הרבנות. לישראלים פשוט נמאס ממסע ההתעללויות המתמשך שהרבנות כופה על זוגות הרוצים להתחתן", מסביר עו"ד הס את מטרת הקמפיין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים