שתף קטע נבחר

יו"ר מועצת יש"ע: דברי רייס "חוצפה ועזות מצח"

קונדוליזה רייס מתחה ביקורת על הבנייה מעבר לקו הירוק והקפיצה את מועצת יש"ע, שתקפה בעיקר את מדיניות הממשלה. יו"ר המועצה: "בממשלה מתייחסים ליריקה בפרצופה של ישראל כאל טיפות גשם". גם ח"כ גלאון תקפה את הממשלה: "רייס נוזפת בישראל, אך זו ממשיכה בשלה"

בימין זועמים על דבריה של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, שאמרה בביקור רמאללה שהבנייה הנוכחית בשטחים אינה חלק מישראל. יו"ר מועצת ישע, דני דיין, כינה אחר הצהריים (יום א') את הדברים "חוצפה ועזות מצח".

 

דיין גם מתח ביקורת על חוסר התגובה של ממשלת ישראל: "מגיעה שרת חוץ של מדינה זרה לירושלים ונוזפת בישראל על שהיא מספקת דיור לתושביה בלב בירתה. אבל האשמה העיקרית היא ממשלת אולמרט-לבני, שמסכימה לכך. ראשיה מתייחסים ליריקה בפרצופה של ישראל כאל טיפות גשם".

 

הוא הוסיף שמדובר בפשיטת רגל מדינית. "זהו שפל נוסף של עליבות בהתנהלות הממשלה. כאשר ממשלת אולמרט-לבני החלה בכהונתה,

היא התגאתה בהבנה עם נשיא ארצות הברית על עתיד גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון. תוך כשנתיים הממשלה הכושלת הזאת איבדה את התמיכה הבינלאומית, אפילו על עתיד השכונות בירושלים - גילה, רמות ופסגת זאב - וגרמה לכך שכל סגירת מרפסת ברמת אשכול ובגבעה הצרפתית בירושלים תגיע לדיון דחוף בעצרת האו"ם.

 

יו"ר מועצת יש"ע קשר בדבריו את הפסקת הבנייה ביהודה ושומרון לביקורת על ישראל כשזו בונה בירושלים. "היה צריך להיות ברור לאולמרט שמי שמקפיא את הבנייה בכל יהודה ושומרון ואפילו בגושי ההתיישבות - מעביר את המאבק המדיני אל תוככי השכונות היהודיות בירושלים".

 

גם חברי כנסת בימין ביקרו את רייס. ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), אמר "ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון מעולם לא הפריעה לשום הסדר מדיני.

זו עובדה שהסכמי השלום עם מצרים וירדן נחתמו בשיא פריחתה של ההתיישבות. כל מי שמנסה להפוך את היוצרות - עושה שקר בנפשו או לא מבין את המציאות".

 

מנגד, ח"כ זהבה גלאון (מרצ) תקפה את ממשלת ישראל. "אנו עדים לריטואל קבוע: מזכירת המדינה מגיעה לאזור, נוזפת בישראל, וזו ממשיכה בשלה. לו ממשלת ישראל היתה מתייחסת לנאמר ברצינות, שר השיכון לא היה ממשיך להוציא מכרזים לבניה בהר חומה. תחת זאת, הממשלה מצפצפת על הממשל האמריקני הנמצא בדמדומיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
רייס ולבני בפגישתן הבוקר
צילום: AP
דיין. ביקורת על רייס והממשלה
ליברמן. ההתיישבות לא מפריעה להסדר
צילום: זאב טרכטמן
גלאון. הממשלה מצפצפת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים