שתף קטע נבחר

הג'יהאד: פינוי הטירונים מזיקים - ניצחון שלנו

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי אמר כי ארגונו רואה כהישג את החלטת צה"ל, שפורסמה לראשונה ב-ynet, להיערך לפינוי טירונים מבסיס זיקים. "הרקטות שלנו על זיקים והאזור הביאו את האויב להחליט להתפנות. זהו הישג עצום להתנגדות. האזרחים נשארו בחזית והצבא בעורף", הוא אמר

"ההחלטה על פינוי הטירונים מבסיס זיקים היא עוד ניצחון להתנגדות הפלסטינית. אתמול ארז, היום זיקים - מה יהיה המקום הבא? אני משאיר לישראלים לקבוע איפה הוא יהיה" - כך אומר היום (ב') ל-ynet אבו-אחמד, דובר פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי.

 

ב-ynet פורסם לראשונה כי הצבא נערך להוצאת החיילים הצעירים מבסיס הטירונים תוך חודשים ספורים. למרות שהבסיס ספג בעבר פגיעה כואבת של רקטת קסאם - בצבא מסבירים שלמהלך אין קשר לאיום הרקטות מרצועת עזה וכי במקום יוצבו חיילים אחרים.

 

אבו-אחמד אומר כי מדובר בניצחון חדש  להתנגדות הפלסטינית, שמוכיח את האסטרטגיה המוכחת מעצמה, שהישראלים אינם יכולים לעמוד במכות שנוחתות עליהם באופן רצוף. "הרקטות שלנו על זיקים ועל כל האזור - הביאו את האויב להחליט להתפנות. מדובר בהחלטות שלא היו בעבר וזהו הישג עצום להתנגדות".

 

לדברי דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, "נכון שייתכן שמדובר בפעולה מקדימה למתקפה ישראלית על הרצועה, פעולה שנועדה להגן על חיי הישראלים. אבל רוב הסיכויים שמדובר בנסיגה ישראלית מעוד בסיס צבאי, שהישראלים הבינו מזמן שהוא בידינו והם עשו זאת מתוך חשש לחייל החיילים".

 

אבו-אחמד אומר כי הישראלים אוהבים להתפאר לשווא בדיבורים על המיתוס של החייל הישראלי ושל צה"ל. "אנו מבינים כבר ממזמן שמדובר באגדה, שבשנים האחרונות אין לה שמץ של אחיזה במציאות. המיתוס הזה, אם הוא היה קיים, נשבר בבריחה מלבנון ובבריחה מהרצועה - כשהלוחמים הלבנונים והפלסטינים תקפו את האויב ולא המתינו לו במארבים. לקחנו את היוזמה והנה זה משתלם.

 

"הצבא הגדול משאיר את אזרחיו בחזית"

תושבי עוטף עזה מתחו ביקורת על החלטת הצבא ואמרו כי החיילים מפונים בעוד האזרחים תחת אש. גם דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי התייחס לנושא. "היום הצבא הגדול הזה משאיר את האזרחים שלו בחזית והצבא הופך לעורף. מה היא ההוכחה הגדולה ביותר לכמה החייל הישראלי הוא מוג לב ופחדן, אבל חשוב מכל, זהו סימן לכך שאנו בדרך לניצחון והפרויקט הציוני בדרך לקריסה, לתבוסה ולהתמוטטות".

 

אבו אחמד אומר כי לא מדובר בסיסמאות, אלא במעשים ובמציאות בשטח. "אנחנו היצירתיים, היוזמים והתוקפים. הצד השני הוא זה שנמצא בנסיגה ובבריחה, וזה מוכיח שההתנגדות משתלמת ומנצחת. הישראלים מבינים טוב מאוד שהחיילים שלהם הם לכל היותר טובים בלהילחם מרחוק, בעיקר מהאוויר. אבל להילחם פנים אל פנים זה לא דבר שהם מסוגלים לעשות מול הלוחמים הפלסטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמושים מהג'יהאד האיסלאמי ברצועה
צילום: רויטרס
בסיס זיקים
צילום: אמיר כהן
מומלצים