שתף קטע נבחר

שלום עכשיו: להשעות את מפקד מרחב חברון

בעקבות הפרסום ב-ynet, לפיו גורם במשטרה סבור כי "השמאל בחברון מסוכן מהימין הקיצוני", קורא מזכ"ל התנועה להשעות את מפקד מרחב חברון, שגם הוא התבטא בנושא. "מוטב למשטרת חברון לשים ידה על המתפרעים מימין", אמר יריב אופנהיימר

תנועת "שלום עכשיו" דרשה היום (ב') להשעות את מפקד מרחב חברון, ניצב משנה אבשלום פלד. אופנהיימר פנה לדיכטר בעקבות הפרסום ב-ynet, לפיו גורם במשטרה סבור כי "השמאל בחברון מסוכן מהימין הקיצוני".

 

אופנהיימר, שפנה בנושא לשר לביטחון פנים אבי דיכטר, אמר: "מוטב למשטרת חברון לשים ידה על המתפרעים מימין ולא להסתיר את המציאות המבישה לה היא אחראית".

 

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הגיבה גם היא לפרסום. "נדמה כאילו המשטרה עובדת אצל הגורמים הכהניסטים והפשיסטים בחברון. אני קוראת לשר לביטחון פנים לעשות בדק בית ולבדוק את התנהלות המשטרה בחברון", היא אמרה.

 

במחוז ש"י אמרו ל-ynet כי בו בזמן שנרשמת רגיעה ביחסי המתנחלים מול הפלסטינים ומול כוחות הביטחון, ארגוני השמאל הקיצוני מנסים לעורר פרובוקציות. מפקד מרחב חברון במשטרה, ניצב-משנה אבשלום פלד, אמר ל-ynet: "מניסיוני המצטבר באזור חברון וגוש עציון, פעילות השמאל המיליטנטי עלולה להיות חמורה ומסוכנת".

 

מבחינת המשטרה, קו פרשת המים בעניין זה היה ב-25 באפריל. לטענת המשטרה, בני אברהם ושוברים שתיקה ניצלו את האפשרות שניתנה להם לסייר בחברון תחת אבטחה, פתחו בהפגנה בלתי חוקית וניסו להתעמת עם מתנחלים. גורמי משטרה טוענים כי "הם עובדים 'חכם'. הפעילים מעוררים פרובוקציה לשמה, מכעיסים מאוד את המתנחלים ומחכים שיתקפו אותם. למעשה, ארגוני השמאל הפכו לאיום קשה יותר גם מהאנרכיסטים".

 

ניצב-משנה פלד אמר על פעילי השמאל והימין. "כשמנתחים את אירועי הפרות הסדר עולה תמונה ברורה שזה לא רק מתנחלים, אלא ישנם גורמים בעלי עניין שמעוניינים להשפיע על דעת הקהל. בתודעה הציבורית צרובים המתנחלים כמחוללי הפרות הסדר, אבל במציאות הדברים אינם מדויקים. רובו של ציבור המתיישבים הינו שקט, ומיעוטו בלבד עוסק בהפרות סדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילי שמאל בחברון
אופנהיימר. לפתוח בחקירה
גלאון. לעשות בדק בית
צילום: דודי ועקנין
מומלצים