שתף קטע נבחר

פצוע קל-בינוני מנפילת רקטה במרכז אשקלון

סמוך לשעה 15:35 הופעלה אזעקה בעיר, קסאם משופר התפוצץ ליד השוק העירוני. אדם אחד נפגע מרסיסים בצווארו וכמה לקו בחרדה. "ראיתי פטריה ענקית של חול ממש קרוב אלי", סיפר תושב העיר. אחרים ממשיכים למחות: "אומרים רגיעה ומפגיזים אותנו". כעבור זמן קצר פגעה רקטה מסוג דומה בשדות נגב. שתי רקטות פגעו באזור שדרות ושער הנגב

בירושלים ובקהיר מדברים על רגיעה - אבל בדרום ממשיכים לסבול. אדם אחד נפצע אחר הצהריים (יום ב') באורח קל-בינוני ומספר תושבים לקו בחרדה לאחר שקסאם משופר פגע בשטח פתוח בבית העלמין המוסלמי הישן באשקלון, ליד השוק העירוני במרכז העיר. מעט אחר-כך, פגעה רקטת קסאם משופרת בשטחי המועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בסביבות 17:45 פגעו שתי רקטות באזור שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים.

  

סמוך לשעה 15:35 נשמעה אזעקה באשקלון, ותושבים בעיר דיווחו על פיצוץ חזק שנשמע. לבית החולים ברזילי הגיע באופן עצמאי אדם שנפגע מרסיסים בצווארו. נפגעי החרדה טופלו בידי צוותי מד"א. הרקטות שפגעו אחר הצהריים באשקלון ובשדות נגב הן מסוג קסאם 90 מ"מ, רקטה חדשה שמרותכת באופן שונה ומגיעה לטווחים ארוכים יותר. הרקטות פגעו שעות ספורות לאחר ביקורו של נשיא המדינה, שמעון פרס, בעוטף עזה.


מקום נפילת רקטה, היום (צילום: צפריר אביוב)

 

דניאל, בת 14 מאשקלון, סיפרה ל-ynet: "היתה אזעקה ולאחר כמה שניות שמעתי פיצוץ". עשרות תושבים התגודדו באזור הנפילה, והפריעו מעט לפעולת הטרקטור שניסה להוציא את שרידי הרקטה מתוך האדמה.

 

יאיר חדד מאשקלון היה הראשון שהגיע למקום הנפילה. "נסעתי על הכביש ממול ואז שמעתי את האזעקה עולה ויורדת", סיפר. "עצרתי את האוטו מיד, כשיצאתי ממנו שמעתי מימיני פיצוץ חזק מאוד וראיתי פטריה ענקית של חול ממש קרוב אלי. זה היה מחזה מאוד מפחיד ומבהיל. בפעם הקודמת הייתי בקניון חוצות כשנפל שם הגראד הקודם, עכשיו זה שוב נופל פה לידי". 

 

"כולם עסוקים כרגע בדברים יותר חשובים"

מוטי, המתגורר גם הוא באשקלון, סיפר: "היתה אזעקה ונכנסו לממ"ד. שמעתי את הפיצוץ. הילדים כבר רגילים לזה. הממשלה עושה מאיתנו צחוק. אומרים רגיעה ומפגיזים אותנו, אז איזו רגיעה? או שיש רגיעה או מלחמה. ההרגשה שעובדים עלינו בעיניים. המצב לא משהו - שני הילדים שלי קופצים מכל צפצוף של מכונית". 

 

רמי עמוסי ראה את העשן שעלה ממקום הנפילה מחלון משרדו. גם לו ביקורת נגד מקבלי ההחלטות בממשלה: "שמעתי את האזעקה, אבל לא היה בכלל זמן תגובה. כעבור זמן קצר ראינו מהמשרד את העשן שעולה מהמקום בו נפל הטיל. נחכה לבחירות, כנראה שכולם עסוקים כרגע בדברים יותר חשובים".

 

ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, שהגיע למקום הנפילה, אמר: "לצערנו הרב, בוויכוח שנוצר בין ראש הממשלה לשר הביטחון - אנחנו משלמים את המחיר ואת אי היכולת שלהם לקבל החלטות. לו היו מצליחים לקבל החלטה באופן נחוש אז הדברים היו נראים אחרת. הרקטה נפלה בשטח פתוח במרחק של כמה עשרות מטרים בלבד מבתי התושבים, זה יכול להיגמר חלילה באסון כבד. הרקטה הזו נופלת ביום שבו מאשרים תחנת כוח באשקלון, מה שעוד יותר ממחיש עד כמה הממשלה מפקירה את הדרום". 


פורסם לראשונה 16/06/2008 15:45

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל ויעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה באשקלון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים