שתף קטע נבחר

עסקת הטיעון נחתמה: 7 שנות מאסר לבועז יונה

שעות אחרי שנחת בישראל, נחתמה עסקת הטיעון עם המנכ"ל לשעבר של חברת חפציבה שקרסה - והותירה אלפי משפחות ללא הבית שרכשו. בהודעת משרד המשפטים נמסר כי על-פי ההסדר שהחזיר אותו לארץ, הצדדים יבקשו להטיל על יונה עונש של 7 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ופיצוי לנפגעים מקרב רוכשי הדירות בסכום של 4 מיליון שקלים

בועז יונה צפוי לשבת בכלא 7 שנים. כך עולה מעסקת הטיעון שנחתמה הערב (יום ב') בין המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ופרקליטות מיסוי וכלכלה לנציגיו של יונה, מנכ"ל חברת חפציבה שקרסה. זאת, שעות ספורות לאחר נחיתתו של יונה בישראל.

 

בהודעת משרד המשפטים נמסר כי על-פי ההסדר, הצדדים יעתרו לבית המשפט להטיל על יונה עונש של 7 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ופיצוי לנפגעים מקרב רוכשי הדירות בסכום של 4 מיליון שקלים, שיועבר למנהל המיוחד שמינה בית המשפט לדון בעניין חפציבה.

 "הסכום יגויס ממקורביו של יונה, ואינו נמנה על הנכסים שבידי המנהל המיוחד או שיכולים להיות בידיו", נכתב.

 

המדינה ויתרה על הטלת קנס ובמקומו תבקש להטיל על יונה פיצוי לנפגעי הפרשה. כמו כן, ייחקר יונה על ידי המנהל המיוחד וישתף עמו פעולה. בסיום חקירתו, יוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום, שנוסחו מהווה חלק מהסדר הטיעון עליו חתם יונה. יונה יודה בעובדות כתב האישום, ויורשע על סמך הודאתו, בעבירות המיוחסות לו.

 

גם לאחר הגשת כתב האישום לבית המשפט, יישאר יונה במעצר, וזאת עד תום ההליכים נגדו. בינתיים, הלילה אמור יונה לשהות בבית המעצר באבו-כביר, ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בתל-אביב.

 

"הסדר הטיעון יקדם את הסדר הנושים"

יונה נתפס ונעצר בסמוך למילאנו בסוף אוגוסט אשתקד על ידי משטרת איטליה, בעקבות מידע שקיבלה ממשטרת ישראל ולאחר שהוצא נגדו צו מעצר ישראלי ובינלאומי. בהודעה מטעם הפרקליטות הוסבר כי הסדר הטיעון "הקדים את מועד הגעתו של יונה לארץ, ואת חקירתו, במסגרתה ישתף פעולה.

 

"ההסדר כולל הודאה מלאה של יונה באחריותו לקריסתן של חברות חפציבה ובשורה ארוכה של עבירות פליליות חמורות, והענישה החמורה תושת בסמוך למועד ביצוע העבירות, ובכך מהווה גורם מרתיע... ההסדר יאפשר, כבר כעת, המשך מיצוי החקירה וההליכים המשפטיים כלפי גורמים נוספים מעורבים; שיתוף הפעולה עם המנהל המיוחד עשוי להביא לתועלת רבה בקידום הסדר הנושים", נכתב בהודעה.

 

בדרכו מאיטליה לישראל, התחוללה מהומה במטוס, כאשר יונה תקף עיתונאים שניסו לשוחח איתו. "אתם לא תשפטו בן אדם לפני שהוא נשפט",

 אמר בזעם והטיח בעיתונאים: "שפטתם אותי, הפכתם אותי לגנב. בפעם הבאה תעשו שיעורי בית. תבדוק טוב מי בנה יותר ממני במדינת ישראל. אני ברחתי? בושה. תראו עכשיו בארץ מה מחכה לי ואז תבינו למה לא הגעתי".

 

עם בואו של בועז יונה ליחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, התייצבו במקום עשרות נפגעי "חפציבה", הורים וילדיהם. רבים מהמפגינים מיררו בבכי, ואחת מהם התעלפה. שולה חמדי אמרה: "בועז יונה - בגללך נהרסה המשפחה שלי, וגם המשפחה שלך תיהרס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה, עם נחיתתו בנתב"ג
צילום: ניר כפרי
מומלצים