שתף קטע נבחר

וילנאי ביקר בעוטף עזה - וקיבל "מכתב פיטורין"

תושב מקומי העניק לסגן שר הביטחון הודעה בה נכתב: "אינך מסוגל לעמוד במשימה, אתה מפוטר ואינך רצוי באזורנו". וילנאי ניסה לרכך את הזעם על התבטאותו מאתמול, והדגיש: "הדרישה לגיטימית, אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון"

סגן שר הביטחון מתן וילנאי הגיע היום (ג') לפגישה עם ראשי המועצות ביישובי עוטף עזה, והתקבל ב"מכתב פיטורין" מצד אחד המקומיים. יום לאחר שעורר זעם בהתבטאותו בכנסת על כך שבפיגועים נהרגו מאות ולא דובר על הפקרת התושבים - חיכה לו תושב ש"שיחרר אותו מתפקידו".

 

עופר שמרלינג, תושב מועצת שער הנגב, הציג לוילנאי בתחילת הישיבה את ההודעה שבה נכתב: "לאור המצב בו אינן מסוגל לעמוד במשימה שלשמה אתה בתפקיד, אנו מוצאים לנכון להודיע לך שאתה מפוטר מתפקידך ואינך רצוי באזורנו. בנוסף האשמת אותנו בפחדנות והפקרת את התושבים".


 

שמרלינג הוסיף כי הממשלה אינה מסוגלת לספק את הביטחון הנדרש לתושבים "כי החמאס מנצח אותנו בגדול".

וילנאי הגיב לדברים ואמר כי שמרלינג צודק בדרישתו הלגיטימית, והוסיף שישי לו הערכה מלאה לתושבי האזור. "ממשלת ישראל מחויבת להחזיר את הביטחון, לאו דווקא על ידי הפעלת כוח - אפשר גם על ידי משא ומתן. לכן באתי היום לפגישה", הדגיש.

 

זעם התושבים יצא על כך שאתמול אמר וילנאי בכנסת תשובה להצעת אי-אמון: "אנחנו כאן בירושלים ספגנו מאות הרוגים באוטובוסים מתפוצצים.  אז אמרנו שאנחנו לא יכולים לישון בלילה? אמרנו שהפקירו אותנו?". דבריו עוררו את זעמם של תושבי האזור הסובל מירי מתמשך מרצועת עזה.

 

"מתקרבים לרגיעה יותר מאשר למבצע"

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, התייחס לדברי סגן השר ואמר: "נדהמנו. גם אם הדברים חודדו על ידי התקשורת, אנחנו לא יכולים לקבל הטפות מוסר תחת אש. אנחנו דורשים מיגון וזו בקשה לגיטימית. בתקופה כזו מאוד חשוב למצוא את הטונים המתאימים להגיד את הדברים המיוחסים ליישובי עוטף עזה".


השלטים שחיכו לוילנאי (צילום: זאב טרכטמן)

 

וילנאי הגיב גם לדבריו של שוסטר ואמר: "מי שראה את התמונה השלמה אתמול הבין שהגבתי אחרי שאמרו שעם ישראל מתפרק בגלל חמאס, ואמרתי שכפי שהתמודדנו עם הירי הסורי והטרור מלבנון, נתמודד עם החזית בעזה. לא התכוונתי לפגוע בתושבים - נכון שהייתי צריך לומר בנוסף שאני מכבד אתכם ואני מאושר שעומדים אנשים רציונאליים בחזית. אתם עומדים בכבוד רב במבחן הלא פשוט בו אתם נמצאים בימים אלו".

 

וילנאי הוסיף כי הוא מניח שהממשלה מתקרבת יותר לרגיעה עם החמאס מאשר למבצע צבאי, למרות שלדבריו לא עסק בזה באופן ישיר בימים האחרונים. הוא גם ציין ששר השיכון הוציא מכתב לראש הממשלה בנושא המימון למיגון, כולל למיגון עצמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי בישיבה, היום
צילום: זאב טרכטמן
צילום: זאב טרכטמן
שוסטר. "נדהמנו"
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים