שתף קטע נבחר

לקראת עסקה: משפחות גולדווסר ורגב עודכנו

משפחות שני החיילים החטופים זומנו לקריה בתל-אביב, ושמעו משליחו של ראש הממשלה עופר דקל, עם שובו מברלין, את הפרטים האחרונים בדרך לעסקה המתגבשת

עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה נראית קרובה מתמיד: אחרי הדיווחים בכלי-התקשורת בארץ ובעולם הערבי על המתווה המתרקם, זומנו בצהריים (יום ד') משפחות גולדווסר ורגב לקריה בתל-אביב, כדי לשמוע את העדכון האחרון מפיו של הממונה על הנושא מטעם ראש הממשלה.

 

שליחו של ראש הממשלה לשחרור השבויים, עופר דקל,

זימן את המשפחות מיד עם שובו מברלין, בירת גרמניה, המתווכת בין ישראל לחיזבאללה בעסקה. הוא מיהר לעדכן את המשפחות בהתפתחויות האחרונות. ראשונה נכנסה לפגישה משפחת גולוודסר, ומיד אחריה קיבלה גם משפחת רגב את העדכון.

 

אביה של קרנית גולדווסר, עמרי אבני, שנכח בפגישה עם דקל, אמר בסיומה כי בני המשפחה קיבלו עדכון על המגעים האחרונים. הוא ציין כי לא ניתן בשלב זה לפרסם את פרטי העדכון, ואף אמר שאינו יכול לפרט בשלב זה אם בני המשפחה קיבלו עדכון על מצבם של השניים. שלמה גולדווסר סירב אף הוא למסור פרטים על תוכן הפגישה.

 

בשבוע האחרון פורסמו פרטים רבים על העסקה המתגבשת, במסגרתה צפויה ישראל לשחרר כמה אסירים לבנונים ובראשם סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן מנהריה, שנחשב לקלף מיקוח מרכזי בפרשת הנווט השבוי רון ארד. על פי הפרסומים, ראש הממשלה תכנן להיפגש עם משפחת ארד, ולעדכן אותה על כך שבידי חיזבאללה אין עוד יכולת לספק מידע אודות גורלו.

 

סלע המחלוקת שנותר בדרך לעסקה הוא האסירים הפלסטינים: בעוד שנסראללה תבע שגם כמה מהם ישוחררו בעסקה, ישראל - לפי הדיווחים בעולם הערבי - סירבה לכך בתוקף.

 

דקל, יצא ביום ראשון לחו"ל. על-פי הערכה, שלא זכתה לאישור רשמי, הוא נפגש עם המתווך הגרמני גרהארד קונארד, כדי לקבל את תשובת חיזבאללה לעסקה.

 

לפני כמה שבועות עידכן דקל את משפחות החטופים שלפי הערכתו, בזמן הקרוב צפויה התקדמות במשא ומתן לשחרורם. "הוא לא הזכיר את קונטאר או פרטים אחרים, אלא רק אמר שצפויה התקדמות. אני שומר על אופטימיות ומקווה שהבנים יחזרו בריאים ושלמים במהרה", אמר השבוע ל-ynet צבי רגב, אביו של אלדד.


פורסם לראשונה 18/06/2008 15:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אהוד גולדווסר
דקל. עדכן את המשפחות
צילום: אורן אגמון
מומלצים