שתף קטע נבחר

כשר, אבל טעים

לרגע היה נדמה שאם כל באי פסטיבל "לאכול כשר" בפתח תקווה היו נשארים בפארק עד אחרי הבחירות, המפד"ל לא היתה עוברת את אחוז החסימה. רבים מאלפי המבקרים הקפידו לאכול קודם מהדוכנים החלביים ורק אחר כך מהבשריים, ועל האירוע העיב רק עיכוב מרגיז של כשעתיים בפתיחת השערים

אחרי שנים של הסתפקות בדוכני המנות האחרונות בפסטיבלי טעם העיר למיניהם, בפעם הראשונה יכלו גם שומרי הכשרות ליהנות משפע הדוכנים בפסטיבל האוכל הכשר הראשון, שנפתח שלשום בפארק הגדול בפתח תקווה. החל משעה 18:00היום (ה'), שוב יפעלו הדוכנים בפארק - לערב אחרון.

 

הקהל הדתי ושומר הכשרות הציף את הפארק, והפתיע בכמויות אפילו את המארגנים ואת המשטרה. על פתיחת הערב הראשון העיב עיכוב מרגיז של כשעתיים בפתיחת השערים - כשהמונים צובאים על הגדרות - בשל חוסר תיאום של המארגנים מול המשטרה בעניין החשמל. חלק מהמבקרים נטשו את המקום בזעם.

 

למי שבכל זאת המתין בסבלנות, או שפשוט הגיע בשלב מעט מאוחר יותר, המתינו עשרות דוכנים של מסעדות כשרות שהגישו את מגוון מנות בסכום של עד 25 שקלים. לפי כמויות הבשר שעלו וירדו ממתקני הברביקיו, נראה שההמתנה בכניסה רק הגבירה את התיאבון. מי שהידר בבליסה ניגש קודם לדוכנים החלביים - ורק אז עבר לבשר.

 

במשך כמה שעות, כמעט מול כל דוכן שהגיש משהו שיכול היה להיכנס בצורה כזאת או אחרת אל תוך הקיבה, השתרך תור ארוך של אנשים. נראה היה שהתואר גורמה מעולם לא היה פופולרי כל כך בקרב קציצות 100 גרם של המבורגר בפיתה.

 

לזכותם של המארגנים ייאמר שמרגע שהאירוע החל, התחושה הכללית היתה של הפנינג נחמד וחביב עם קהל שכלל

הורים, ילדים וסתם זוגות שניצלו ערב סביר של מזג אוויר לטובת בליסה משותפת.

 

את התפריט המוזיקלי לערב הראשון סיפקו בני משפחת רזאל, שאירחו לערב שירי קרליבך (אלא מה) את שולי רנד ואורח מפתיע אף יותר בדמותו של אריק סיני.

 

באגף החסרים אפשר לסמן מספר לא מבוטל של מסעדות כשרות נחשבות שהחליטו להדיר את רגליהן מהאירוע, וחבל שכך. נוכח כמויות האנשים והאוכל שעברו בערב הזה, כל הסיכויים הם שרבות מהן לא יוותרו על הפסטיבל בשנה הבאה, שאם היה סימן שאלה לגביו - הרי ששלשום הוא הוסר באופן סופי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
יש ערימה של קוגל על הדשא
צילום: יהונתן צור
מומלצים