שתף קטע נבחר

ארד הצטרפה לעתירה: אל תגדעו את תקוות שליט

רעייתו של הנווט השבוי, רון ארד, הצטרפה לעתירתה של משפחת שליט נגד הסכם הרגיעה ופנתה במכתב לשופטים: "22 שנים אחרי אני שומעת מהדהד בקולו האילם של גלעד את רון. גלעד מתחנן על חייו ונדמה כי אוזניכם אטומות". נועם שליט: "לצערנו, אנחנו נאלצים שלא ברצוננו להשתמש בטרגדיה של משפחת ארד ואנחנו מתנצלים על כך"

שוברת שתיקה: תמי ארד, אשתו של הנווט השבוי רון ארד, הצטרפה הבוקר (יום א') לעתירתה של משפחת שליט לבג"ץ נגד הסכם הרגיעה. במכתב מרגש, היא כותבת כי "22 שנה אחרי שרון נמוג אל התהום הלבנונית, אני מרשה לעצמי לנצל את זכות הנעדרות הנצחית ולהצטרף אל קול זעקתם של אביבה ונועם שליט".

 

לצפייה במכתב המלא של תמי ארד לחצו כאן: קובץ word, קובץ pdf.

 

נועם שליט, אביו של גלעד שליט, אמר בבית המשפט העליון כי "המכתב הזה מאוד משמעותי בשבילנו, מאוד חזק ומשמעותי בשביל המשפחה. לצערנו, אנחנו נאלצים שלא ברצוננו להשתמש בטרגדיה של משפחת ארד ואנחנו מתנצלים על כך, אבל זה בהחלט תמרור אדום שעומד לנגד עינינו כל הזמן".

  

בפנייה לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולשרי הממשלה, היא כותבת: "אני מתבוננת במראה בכל בוקר ובניגוד אליך ואל שריך - אני חיה עם רגשות אשם. כשלתי, לא הצלחתי להשפיע על קודמיכם בזמן שאולי ניתן היה להשיב את רון הביתה חי".

 

ארד הוסיפה: "22 שנים אחרי אני שומעת מהדהד בקולו האילם של גלעד את רון. גלעד מתחנן על חייו ונדמה כי אוזניכם אטומות. כשרון נפל בשבי פגשתי טייסים מהטייסת שלו ששבו מהשבי במצריים ובסוריה. אותם טייסים נטעו בי את התחושה שיש אופק לשבי. מאז השתנו הכללים ועבור רון נבכים כבשו את האופק אולם גלעד במרחק נגיעה ממנו".

 

"אסור שהטעויות יחזרו על עצמן" 

לדבריה על מדינת ישראל לשלם את המחיר הדרוש על-מנת להשיב את גלעד שליט הביתה: "אסור שהטעויות שנעשו עם רון יחזרו על עצמם עם גלעד. יכולת ההרתעה של מדינת ישראל לא תקום ולא תיפול על גב שבוייה. מומחים גדולים ממני התוו דרכים אפקטיביות יותר ופחות להלחם בטרור והן לא מתחילות ומסתיימות במענה לחטיפות חיילים.

 

"מניסיון העבר יש רק דרך אחת להחזיר שבוי חי – לשלם. וככל שהזמן חולף המחיר עולה והסיכויים פוחתים, שהרי גם עבור מתים אנחנו בסופו של דבר משלמים".

 

ארד מסיימת את המכתב בדברים הבאים: "שבי הוא לא מחלה סופנית. ההחלמה ממנו היא בידיכם. אל תגדעו את התקוה של גלעד לשוב למשפחתו. אל תגזלו מנועם ואביבה את הסיכוי להתאחד עם גלעד, לאמצו אל ליבם, לחוש את אוושת נשימותיו".

 

בג"ץ קיבל את בקשת הפרקליטות ודחה לשעה 12:00 את הדיון  בעתירת משפחת שליט על אי הכללתו של החייל החטוף, גלעד שליט, בהסכם הרגיעה ברצועת עזה. זאת, על מנת לאפשר למדינה ארכה להגשת תגובה. בנוסף, התחייבה הפרקליטות כי עד למועד הדיון לא יחול שינוי מהותי בכל הנוגע לסוגיית המעברים.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 728 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכישלון המתמשך. רון ארד
צילום: מיכאל קרמר
תמי ארד
צילום: מיכאל קרמר
גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
מומלצים